Opnieuw ruiten van huis voor statushouders ingegooid in Oss
* UPDATE 17.34 uur * OSS – Tegenstanders van het plan om statushouders te vestigen in huurwoningen in Oss hebben zondagmiddag opnieuw ruiten ingegooid. Ditmaal moesten de ramen van een woning in de Reigerstraat het ontgelden.
Delen per e-mail
Ook hebben actievoerders een spandoek en 2 pamfletten opgehangen op de gevel van het huis.
De demonstranten zijn het niet eens met de vestiging van alleenstaande vluchtelingen. Afgelopen week werd de stoep voor een woning in de Jonkers van Ossstraat al beklad met kreten als ‘Geen mannen alleen’, ‘Help eerst de gezinnen’ en ‘Stop de asielwaanzin’. Ook werden de ruiten van een huis in die straat meerdere keren ingegooid.
Verhuren
Woningcorporatie BrabantWonen is in Oss gestart met het verhuren van woningen aan meerdere alleenstaande vluchtelingen met een verblijfsvergunning (statushouders). Meerdere woningen worden verhuurd aan drie of vier vergunningshouders.
De aanpak is bedoeld om de druk op sociale huurmarkt niet verder te laten oplopen. Oss moet dit jaar ongeveer 300 statushouders huisvesten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.