'Op vakantie? Wij gingen een dagje naar Avifauna'
BabyboomersZandvoort aan Zee of een weekendje Rome. Elke generatie kent vakantietrends. Waarheen gaan de Babyboomers met vakantie?
Dierbare vakantieherinnering van: Hans Roest (63 jaar)
Dagtochtje naar: Avifauna in Alphen aan den Rijn Zomer 1958
,,Ik weet nog dat ik blij was dat die foto erop stond en ik weer weg kon. Ik was vier en vond die ijsbeer van Avifauna niks. Af en toe gromde hij en strekte zijn klauwen uit: heel eng. Op de foto zie je ook mijn ouders, mijn oudere broer en zussen. Ik koester 'm, want alleen een van de zussen op deze foto leeft nog. De anderen zijn er niet meer.
Dit uitje was het hoogtepunt van onze zomer. Boterhammen mee in een trommel, met de lijnbus naar Leiden en dan overstappen richting Alphen aan den Rijn. Op zo'n dag hadden we altijd onze nette kleren aan: ons oude kloffie was voor thuis. Mijn moeder maakte onze kleren meestal zelf. Er stond thuis altijd zo'n grote Singer-naaimachine op tafel. Mijn vader was timmerman en werkte zo'n zes dagen per week, vaak ook 's avonds. Heel breed hadden we het niet, dus de rest van de zomer speelden we lekker buiten. In Warmond, ons dorp. Ik vond dat prima. Ik ben nooit een echte reiziger geworden. Als ik zie waar mensen nu allemaal naartoe gaan: hoeft van mij helemaal niet.
Ik ben vorig jaar voor de allereerste keer in een vliegtuig gestapt. Naar Griekenland. Wel met een pilletje tegen de vliegangst, anders ging het niet. Kreta, mooi hoor, maar ik blijf net zo lief thuis. Ik ben vrijwilliger bij een molen midden in een natuurgebied vol scholeksters, rietzangers, en grutto's. Dat is voor mij net zo goed vakantie. Gewoon, lekker dicht bij huis. Net als vroeger.''
Meer te weten komen over de Babyboomers of alle generaties daarna? Blader door onderstaande tijdlijn of kijk in het dossier Dit Zijn Wij. Deze verhalen en meer zijn gebundeld in het gelijknamige boek. Bestel nu!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn wij
Geboren in de 60's? Dan hoor je thuis in de Verloren Generatie
Wij zijn geboren tussen circa 1955 en 1970. Wij trokken broeken met olifantenpijpen aan en dansten in de disco volgens de secure pasjes en handbeweginkjes van John Travolta. Dit is de Verloren Generatie! -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Wij zijn Generatie Z!
Wij zijn geboren tussen 1990 en 2000 en net als Zorro die overal zijn initiaal in krast, markeren ook wij graag onze aanwezigheid. Wij zijn de übersmarte whizzkids, wij zijn de toekomst. Dit is Generatie Z! -
Patatgeneratie
Op wereldreis naar Zeeuws-Vlaanderen
Dierbare vakantieherinnering van: Vincent Brongers (52 jaar) -
Babyboomers
Tienertoer, de magie van de vrijheid
Spoorboekje in de hand, gesmeerde broodjes in de tas en een paar gulden voor een zak friet. En dan weg, zo vér mogelijk. Tienertoer was voor honderdduizenden tieners in de jaren 70 en 80 de eerste stap naar de vrijheid.
-
Verloren Generatie
Oud-minister Winsemius: politici durven tegenwoordig geen risico te nemen
Als minister stond hij aan de wieg van het milieubewustzijn in de jaren 80. Pieter Winsemius over het decennium waarin milieu een collectieve zorg werd. ,,Ineens gingen de ogen open.'' -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.