FvD-leider in Eerste Kamer wil geen medisch advies van Baudet: ‘Ik ben gevaccineerd’
videoDe fractievoorzitter van Forum voor Democratie in de Eerste Kamer, Paul Frentrop, is gevaccineerd tegen het coronavirus. Dat zei hij vandaag in een debat in de senaat. Saillant genoeg gaat hij daarmee in tegen het advies dat partijleider Thierry Baudet steeds geeft om af te zien van vaccinatie.
Volgens Frentrop moeten mensen echter niet luisteren naar ‘medische adviezen van welke partijleider dan ook’. ,,Ik ben gevaccineerd. Ik vind het verstandig dat te doen, mede gezien mijn gewicht. Ik zou afraden om medische adviezen te volgen van welke partijleider dan ook”, zei hij op vragen van Kamerlid en ex-FvD’er Henk Otten.
Baudet noemde vaccins eerder ‘levensgevaarlijk’ en roept zijn achterban bij voortduring op deze niet te nemen. De FvD-leider noemde de bijwerkingen ‘heftig’, sprak van ‘experimentele gentherapie’, waarvan de ‘termijn-effecten op het immuunsysteem volstrekt onbekend’ zijn. Hij twitterde onlangs nog: ,,WHATEVER YOU DO: DON’T TAKE THE “VACCINE”!
Weigeren plicht
Op de website van Forum suggereerde Baudet zelfs dat het misschien wel een ‘plicht’ van burgers is om de vaccinatie te weigeren. ,,Juist om deze absurde tweedeling die dreigt te ontstaan te voorkómen, deze absurde controlemaatschappij te blokkeren?", zo schreef hij in een opiniestuk. Baudet schreef dat vaccinaties ‘lockdowns legitimeren’, en een ‘QR-maatschappij faciliteert’.
Baudet laat via een woordvoerder de volgende reactie optekenen. ,,Het was Paul Frentrop’s persoonlijke keuze om zich te laten vaccineren. Die vrijheid heeft iedereen en zoals bekend is FVD een voorstander van maximale vrijheid om te beschikken over het eigen lichaam. Maar inderdaad: wij verschillen van mening over de baten en risico’s van de coronavaccins. Ondertussen zijn we het er beide wel volledig over eens dat een vaccinatieplicht, en het voortduren van vrijheidsbeperkende maatregelen, onacceptabel zijn.”
Frentrop en Baudet zijn eigenlijk sinds de oprichting van Forum erg innig. Op één periode na vertolkte Frentrop ook belangrijke bestuurlijke posities binnen de partij. Bovendien schreven Baudet en hij samen het boek ‘De ravage van tien jaar Rutte’.
FvD-Eerste Kamerlid Theo Hiddema wil niet zeggen of hij is gevaccineerd. ,,Omtrent privézaken verband houdende met mijn beheer van mijn lichamelijke behuizing laat ik mij niet uit in een politieke context.”
Grap
Recent nog onderstreepte Baudet zijn weerzin rond vaccins toen op sociale media de grap rondging dat hijzelf was gevaccineerd. Met de hashtag #Thierryisgevaccineerd werd een ludieke actie op gang gezet, in reactie op de onbewezen claims die complotdenkers verspreiden via Twitter, soms met hulp van Baudet. De FvD-leider beet fel van zich af door te zeggen dat de claim ‘totaal belachelijk’ was.
Luister ook naar de podcast Politiek Dichtbij:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMOmstreden expert
‘VVD zou niet buigen voor Wilders’, zei Rutte, toch vertrok Soumaya Sahla, maar nu keert ze terug
Ze werd veroordeeld voor deelname aan een terreurorganisatie, maakte schoon schip en was bezig aan een opmars als radicaliseringsexpert binnen de VVD. Tot ze een jaar geleden haar functie moest neerleggen nadat Geert Wilders haar aanwezigheid in de Kamer ter discussie stelde. Nu werkt Soumaya Sahla aan haar terugkeer binnen de VVD. Dit is haar verhaal. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUMBezoek minister Hoekstra
Navo zichtbaar aan ‘oostflank’ met boodschap aan Russen: Waag het niet hier iets te proberen
Nederlandse militairen moeten in Roemenië de Russen afschrikken. Minister Hoekstra (Buitenlandse Zaken) neemt er een kijkje – en een hapje. ,,Een Russische raket kan binnen zeven minuten hier zijn.” -
met video
ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers verlaat Kamer: ‘Zijn allemaal vervangbare krabbelaars’
Gert-Jan Segers stopt als Tweede Kamerlid en politiek leider van de ChristenUnie. Hij draagt het fractievoorzitterschap volgende week dinsdag over aan Mirjam Bikker en zwaait een week later af als volksvertegenwoordiger.
-
Eigen risico per behandeling niet hoger dan 150 euro
Wie een dure medisch-specialistische behandeling ondergaat, is daar straks niet meer in één klap het volledige eigen risico van 385 euro aan kwijt. Het kabinet wil een maximum instellen van 150 euro per ingreep, zo valt te lezen in de besluitenlijst van de ministerraad. Nadere details volgen in een brief van zorgminister Ernst Kuipers. -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
1
Kamer tot op het bot verdeeld over versoepeling medicijnverkoop
De Kamer is tot op het bot verdeeld over het kabinetsplan om de regels voor verkoop van zwaardere medicijnen te versoepelen. Tegenstanders vrezen dat de medicijnen overal in de schappen komen te liggen, maar minister Kuipers zegt enkel wet te maken voor wat al langer in praktijk gebeurt.