Kamermeerderheid wil onderzoek naar misstanden in andere sporten
Een Kamermeerderheid wil dat misstanden in de gehele sportwereld breder worden onderzocht, niet alleen in de turnsport. Het kabinet moet een onderzoek naar misstanden instellen.
Dat vinden D66, VVD, CDA, GroenLinks, PvdA, SP, ChristenUnie en BIJ1. Daarnaast willen de partijen dat het Centrum voor Veilige Sport ‘volledig onafhankelijk’ wordt van sportfederatie NOC*NSF.
Een rapport over lichamelijk, psychisch en emotioneel geweld in de turnwereld zorgde dit voorjaar voor veel rumoer. Onlangs werd bekend dat slachtoffers een tegemoetkoming van 5000 euro kunnen krijgen. Recent kwamen ook signalen uit de danswereld naar buiten, onder anderen door klokkenluider Kim Koumans. Daarop stelden verschillende partijen voor ook de danswereld te onderzoeken, meldde deze site vorige week.
Volgens D66-Kamerlid Jeanet van der Laan is het ‘echt belangrijk’ om breder naar misstanden in de sport te kijken. Daarnaast wil zij dat het Centrum voor Veilige Sport op meer afstand van de bond komt te staan. Nu is het Centrum voor Veilige Sport nog onderdeel van NOC*NSF, maar de schrijvers van het turnrapport adviseren een ‘harde knip’ tussen de twee instanties.
Schroom
Sporters voelen nu vaak schroom om aan de bel te trekken, omdat veel mensen in de topsport elkaar kennen. Die connecties en angst voor reputatieschade zorgen voor een drempel, ziet Van der Laan. ,,Die wil ik zoveel mogelijk weghalen, misstanden moeten aan het licht kunnen komen.”
Woensdag praat de Kamer over het turnrapport met staatssecretaris Paul Blokhuis. Ook de onthullingen over de danswereld zullen aan bod komen. Van der Laan hoopt dat Blokhuis grensoverschrijdend gedrag in andere sporten laat onderzoeken. Zo’n toezegging zou haar voorstel overbodig maken, anders dient ze de motie alsnog in.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVIDEO
Oud-turnsters voelen zich eindelijk erkend met excuses NOC*NSF: ‘Het lag dus toch niet aan mij’
Tot grote opluchting van de slachtoffers heeft NOC*NSF voor het eerst oprechte excuses aangeboden aan de turnvrouwen die jarenlang blootgesteld zijn aan grensoverschrijdend gedrag. ,,Het voelde heel lang alsof het mijn eigen schuld was.’’ -
financiële crisis
Bevriende penningmeesters Jonge Socialisten staken mogelijk ruim een ton in eigen zak: aangifte dreigt
De Jonge Socialisten (JS), de jongerenafdeling van de PvdA, staat op de rand van de financiële afgrond door wanbeheer van twee bevriende penningmeesters. Inmiddels heeft partijvoorzitter Esther Mirjam Sent ingegrepen: de jongerenorganisatie is onder curatele gesteld en de PvdA heeft een deel van de schulden op zich genomen. -
‘Doe onafhankelijk onderzoek naar misstanden in de danswereld’
Er moet een onafhankelijk onderzoek komen naar misstanden in de professionele danswereld. Na onthullingen over scheldpartijen, aanranding en misbruik, pleit een flink deel van de Tweede Kamer daarvoor. -
Kabinet wist al weken dat Brussel ‘overgangsjaar’ voor mestregels niet zou accepteren
Het kabinet wist al weken dat de kans groot was dat Nederland van Europa geen uitzonderingen meer zou krijgen voor het uitrijden van mest. In een brief, die in handen is van de NOS, waarschuwt Eurocommissaris Virginijus Sinkevicius half december al dat Nederland te optimistisch is. -
Afrekening na excuses voor slavernijverleden verdeelt Kamer
Na de excuses van het kabinet voor het slavernijverleden, gaat het nu over het geld dat ermee gepaard gaat. De 229 miljoen die is gereserveerd, is voer voor discussie in de Tweede Kamer.
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
-
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.