Bossche hockeysters stunten met finaleplaats in zaal: ‘We werden niet eens genoemd om überhaupt de play-offs te halen’
De vrouwen van Den Bosch hebben voor een klein hockeywonder gezorgd door zich vanuit nagenoeg geslagen positie naar de finale van het NK zaalhockey te werken. De mannen van Den Bosch strandden in de halve finale.
Met één puntje bungelden de vrouwen van HC Den Bosch zaterdagochtend nog onderaan in hun kampioensgroep. In theorie was er een kleine kans om bij de eerste twee te eindigen, maar dan moest er wel twee keer gewonnen worden en Hurley zijn sportieve plicht doen.
,,Twee weken geleden na de laatste speelronde hebben we tegen elkaar gezegd: allemaal leuk en aardig, maar we gaan gewoon twee keer winnen, de play-offs halen en stunten”, zegt coach Marieke Dijkstra. En zo geschiedde.
Hurley, dat al geplaatst was voor de play-offs, hield Victoria op 4-4. Omdat Den Bosch Rotterdam versloeg met 4-2, kwam het aan op de laatste wedstrijd tegen Victoria. ,,Daardoor hadden we het weer een beetje in eigen hand”, zegt Dijkstra. Ze zag haar team met 6-1 uithalen. In de eindstand eindigden Den Bosch, Victoria en Rotterdam allen op 7 punten, maar ging Den Bosch door met het beste doelsaldo.
Strijd om finaleplaats
Gisteren mocht Den Bosch dus zowaar om een finaleplaats strijden met Pinoké. Vlak voor rust zette Pleun van der Plas de Bossche vrouwen met een bekeken balletje op voorsprong, waarna Pinoké in de tweede helft vol voor de gelijkmaker ging. Dat die niet viel, was te danken aan keeper Ingeborg Dijkstra die bij meerdere strafcorners en een strafbal haar doel schoon hield. Ook een strafcorner in allerlaatste seconde ging er niet.
Den Bosch is bepaald geen zaalhockeygrootmacht, maar met Dijkstra heeft de ploeg nu wel een zaalhockeydier pur sang als coach. ,,Voorafgaand werden we niet eens genoemd om überhaupt de play-offs te halen”, zegt zij. ,,Aanvankelijk dacht ik: we hebben het goed gedaan als we in winnaarspoule komen. Maar na een paar weken kwam het besef dat er meer uit te halen viel.”
En nu wacht zaterdag dus Hurley in de finale in Rotterdam. Die ploeg is favoriet. Den Bosch heeft dus niets te verliezen. ,,En alles te winnen”, zegt Dijkstra.
Mannen
De mannen van HC Den Bosch haalden ook de play-offs door zaterdag twee keer te winnen. Gisteren ging de ploeg van Eric Verboom in de halve finale onderuit tegen Pinoké: 6-3.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Heroes komt slechte start niet te boven en ziet Leiden op gelijke hoogte komen in titelstrijd
Heroes Den Bosch is er niet in geslaagd op een 2-0 voorsprong te komen in de Nederlandse basketbalfinale. Thuis in de Maaspoort liet het Leiden profiteren van een onthutsend slechte start: 74-90. Zodoende, kwam de regerend landskampioen op gelijke hoogte: 1-1. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Heroes Den Bosch grijpt voorsprong in finale om landstitel tegen ZZ Leiden
Het zeventiende landskampioenschap in de clubhistorie gloort aan de horizon voor Heroes Den Bosch. De ploeg van coach Erik Braal won zaterdagavond het eerste finaleduel in de best of five-serie van ZZ Leiden: 83-92. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
PREMIUM
De Brabander naar wie Jos ‘The Boss’ Verstappen goed moet luisteren: ‘Hij is in control’
Als rallyrijder is Jos Verstappen is op zijn 50ste aan een nieuw avontuur begonnen. De man die hem daarbij naar de top moet loodsen is navigator Harm van Koppen uit Raamsdonksveer. ‘Dan mag je je in je handjes knijpen.’
-
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Missie geslaagd: HC Tilburg na zenuwslopende play-offs naar hoofdklasse
De missie van de hockeysters van HC Tilburg is geslaagd. Na een zenuwslopende best-of-three-serie, met drie keer shootouts, tegen Oranje-Rood promoveerden ze naar de hoofdklasse. Zo voltooiden ze een sprookje en kwam aan een lang en slopend seizoen een eind. -
PREMIUM
Olympisch goud maakte van Tilburg-keepster Maddie Hinch nog geen supervrouw: ‘Door die irreële verwachtingen werd het in mijn hoofd een puinhoop’
Hockeykeepster Maddie Hinch eist van zichzelf niet meer dat ze een superheld moet zijn. Wel dat ze zich aan regel nummer één houdt: genieten van wat je doet. Dat lukt de 33-jarige Engelse, die kampte met een burn-out en depressie, bij HC Tilburg boven verwachting goed.