HC Den Bosch weer de beste van Europa na makkelijke zege op Club de Campo
HC Den Bosch heeft de eerste editie van de Euro Hockey League voor vrouwen gewonnen. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het Spaanse Club de Campo eenvoudig verslagen: 5-0. Frédérique Matla scoorde drie keer voor de ploeg van Raoul Ehren.
Delen per e-mail
Den Bosch hoefde zich niet bovenmatig in te spannen om de tegenstander uit Madrid te kloppen. De intensiteit van de finale lag een stuk lager dan in de halve eindstrijd tussen Den Bosch en Amsterdam, die de Bossche vrouwen na een 1-1 eindstand via shoot-outs wonnen.
Club de Campo, dat in de andere halve finale na shoot-outs had afgerekend met het Duitse Club an der Alster, liet in het eerste kwart zien niet bang te zijn van Den Bosch. Maar tot echt gevaar van Spaanse kant leidde dat nooit. Toen Den Bosch in het tweede kwart wat gas bij gaf was het verzet van de opponent dan ook snel gebroken.
Lidewij Welten opende na ruim een kwartier spelen met een fraaie backhand de score, waarna Frédérique Matla nog voor rust de 2-0 op het scorebord zetten. In het derde kwart zette Matla Den Bosch met een gelukje op 3-0, haar backhand verdween via de hand van de Spaanse keepster in het doel.
Club de Campo gaf zich na de 3-0 gewonnen, waardoor Den Bosch ruim baan kreeg om de score verder op te voeren. Aan het einde van het derde kwart was Maartje Krekelaar het eindstation van een vloeiende aanval door het midden (4-0), vijf minuten voor tijd ramde Matla haar derde van de middag binnen uit een strafcorner: 5-0.
Door de eenvoudige zege mag Den Bosch zich voor het eerst sinds 2018 weer de beste van Europa noemen. Twee jaar geleden sneuvelde Den Bosch in de halve finale van de laatste editie van de Euro Hockey Club Cup tegen Amsterdam. Vorig jaar werd de EHL wegens het coronavirus uitgesteld.
De EHL-winst betekent de zeventiende Europese titel voor de Bossche vrouwen, dat de voorlopers Europa Cup 1 en Euro Hockey Club Cup respectievelijk tien en zes keer won.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ook duel met Almere verplaatst na corona-uitbraak bij HC Tilburg
HC Tilburg hoeft ook vrijdagavond niet in actie te komen. Binnen de selectie heerst een corona-uitbraak waardoor het duel met hekkensluiter Almere niet door kan gaan. Er is al een inhaaldatum bekend: donderdag 29 april. -
Trappers heeft halve wedstrijd nodig om ritme te vinden en slaat dan keihard toe in play-offs
De ijshockeyers van Tilburg Trappers zijn de play-offs in de Oberliga begonnen met een overwinning. Die moest van ver komen, maar uiteindelijk lukte het om het taaie Black Dragons Erfurt toch een flink pak op de broek te geven: 7-1. -
Overzicht vrouwen
Unicum onder trainer Ehren: hockeysters Den Bosch gaan onderuit tegen HDM
Nog nooit lieten de hockeysters van Den Bosch in de hoofdklasse, onder het bewind van trainer Raoul Ehren, punten liggen tegen HDM. Daar kwam vandaag verandering in. In eigen huis ging Den Bosch pijnlijk onderuit: 1-2. -
HC Den Bosch klopt Pinoké en kruipt richting plek vier: ‘We zijn niet bezig met play-offs’
Dankzij een doelpunt in de slotfase won HC Den Bosch dit seizoen voor de tweede keer van Pinoké: 3-2. Doordat HC Tilburg won van nummer vier HGC slonk het gat met die plek tot vier punten. Maar aan de Oosterplas zijn ze nog niet bezig met de play-offs. -
Tilburg-coach Delmée bezorgd na corona-uitbraak: ‘Hoe verantwoord zijn vijf wedstrijden in twee weken?’
Drie duels van HC Tilburg zijn inmiddels uitgesteld vanwege een corona-uitbraak binnen de selectie. De ploeg van Jeroen Delmée moet nu vijf wedstrijden spelen in twee weken tijd. De hoofdcoach maakt zich zorgen.
-
Alle pijlen Stan Pijnenburg op EK, daar moet de zwemmer uit Haaren nog 0,11 aftikken voor de Spelen
PSV-zwemmer Stan Pijnenburg (24) heeft een slechte nacht gehad. Op zaterdag bleef hij de kwalificatiewedstrijden in Eindhoven elf honderdste verwijderd van de olympische limiet op de 100 meter vrije slag. Hij won het nummer in 48,63 seconden. -
PREMIUM
Op speeddate met zestien Amerikaanse coaches: zo komen Brabantse sporters in de VS terecht
Een talentvolle sporter die de oceaan over trekt om te studeren? Ooit was het bijzonder, anno 2021 is het - corona of niet - schering en inslag. Zeker in Brabant, waar de ene na de andere talentvolle sporter de sprong naar de VS waagt. Drie ervaringsdeskundigen over hun ervaringen in the States. -
Trappers-coach Bo Subr is benieuwd naar het niveau van zijn ploeg na corona-stop
De eerste ronde in de play-offs in de Duitse Oberliga was nog nooit een heel lastige hobbel voor Trappers, maar volgens coach Bo Subr is vrijdagavond waakzaamheid geboden tegen Black Dragons Erfurt. Ook al omdat het er dit keer niet in een format van best-of-five, maar van best-of-three wordt gespeeld.