Dierentuinen, de Efteling en Disneyland Paris: zo zien ze eruit zonder bezoekers
FOTO'SDe coronacrisis slaat wereldwijd toe, ook het toerisme wordt geraakt. Trekpleisters voor toeristen zoals pretparken, dierentuinen en dolfinaria voelen zich genoodzaakt de deuren te sluiten. Uniek beeld leveren de foto's van parken op die nu, op enkele schoonmakers en dierverzorgers na, verlaten zijn.
Delen per e-mail
Hoogst uitzonderlijk: Disneyland Paris is dicht. Het gebeurde sinds de opening maar twee keer eerder. Een keer had het park flinke schade na een tornado. De laatste keer was een sluiting van vier dagen, dat was na de terroristische aanslagen in Parijs in 2015.
Verzorgers van de dierentuin in Wroclaw (Polen) hebben de kans aangegrepen om het verblijf van de zeehonden op te knappen. Het bassin is leeggepompt en krijgt een opknapbeurt.
Een dierverzorgster draagt een mondkapje op haar weg om de pelikanen te voeden. Ditmaal zonder dierentuinbezoekers die meekijken, sinds 13 maart is de dierentuin in Praag gesloten. In Tsjechië zijn tot nu toe acht coronadoden gemeld.
Er zijn ook geen bezoekers meer te zien in de dierentuin van de Iraaks-Koerdische stad Erbil.
Het zeeleeuwenverblijf in Central Park Zoo in New York nog voordat het park gesloten werd voor publiek.
Lege paden - op een paar dieren na - in de dierentuin van Berlijn.
Schoonmakers aan het werk in een verder verlaten Disneyland in de Verenigde Staten (Anaheim, Californië). Het pretpark kan nog geen heropeningsdatum bekendmaken.
Het is voorlopig geen achtbaanritjes geblazen in het Ferrari-pretpark in Abu Dhabi. In de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten moesten veel meer grote trekpleisters voor toeristen dicht.
Een vreemd gezicht: een bijna lege parkeerplaats bij Disney’s park Magic Kingdom in Orlando, Florida. Walt Disney World heeft alle vier de themaparken moeten sluiten. Bovenin de foto is een van de vele hotels te zien.
Het Disney-kasteel in het verder verlaten themapark in Orlando, Florida.
Het ruimteschip Millennium Falcon is voorlopig niet te aanschouwen. Bezoekers zijn ook niet welkom in het filmpark Disney’s Hollywood Studios.
De dino’s in een verder leeg dinosauruspark in Belgrado zijn ondergesneeuwd.
Een waarschuwingsbord voor Universal Studios in Los Angeles. De autoriteiten in de Californische stad raden iedereen aan om thuis te blijven.
Fietsers passeren het oorverdovend stille park Adventure Island. Gelegen in de Engelse kustplaats Southend-on-Sea.
Je ziet zelden een lege ingang van het zeezoogdierenpark SeaWorld in Orlando, Florida. SeaWorld stuurde meer dan 90 procent van de werknemers voor onbetaalde tijd op verlof, sinds 31 maart worden ze niet meer betaald. De dierverzorgers van bijvoorbeeld orka’s en tuimelaardolfijnen blijven wel werken. Zij voeren de dieren nog steeds en houden de gezondheid van de dieren in de gaten.
In ons eigen land is onder andere de Efteling dicht. Bekijk hier de beelden.
In Harderwijk is het Dolfinarium gesloten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vijf routes voor een mooie 'bergwandeling’ in Zuid-Limburg
Een Oostenrijker lacht erom: ‘bergwandelen’ over heuvels die niet hoger zijn dan 300 meter. Maar wat dan nog? Verslag van een tocht door het Heuvelland van Zuid-Limburg. -
Van Amsterdam naar Praag: de nachttrein keert terug
’s Avonds vertrekken uit Amsterdam en de volgende morgen rond 9 uur uitgerust aankomen in Praag. Vanaf april volgend jaar is de internationale nachttrein terug in Nederland. -
PREMIUM
Nederlandse pensionhoudster in York: ‘Mijn wereld staat op instorten’
Berti Peeters voert een race tegen de klok om haar pension in het Engelse York van de ondergang te redden voor het einde van de lockdown. ,,Ik voel me verlamd.” -
PREMIUM
Nederlandse sneltesteis luchtvaart blijkt in strijd met mondiale regels
De Nederlandse sneltesteis voor vliegtuigbemanning blijkt in strijd met internationale afspraken. Bovendien zijn dit weekend tientallen vliegpassagiers in het buitenland gestrand vanwege de nieuwe coronavoorwaarden van het kabinet. -
PREMIUM
‘Enorm gedoe om plek te vinden’ voor campers en caravans: stallingen hebben chronisch gebrek aan ruimte
Er is nauwelijks nog plek bij stallingen voor campers en caravans. Eigenaren moeten dagelijks mensen teleurstellen die geen stalling kunnen vinden.
-
PREMIUM
Boekingen stromen binnen bij campings: ‘Enorme belangstelling voor kleinschalig kamperen’
De Nederlandse campings hebben de deuren nog niet eens officieel geopend of de boekingen voor deze zomer stromen al binnen. Dat kunnen particuliere vakantiehuizen en vakantieparken in Nederland nog niet zeggen. ,,Als het kan, gaan mensen toch liever naar Spanje op vakantie.” -
PREMIUMReizen
Iedereen kent Texel en Terschelling, maar wat dacht je van Griend, Richel en Balg?
Iedereen kent de Big Five van de Waddeneilanden waar je zo met de veerboot naartoe kunt. Maar dat de Waddenzee 61 eilanden telt, weet bijna niemand. Ze hebben namen als Razende Bol, Griend en Zuiderduintjes. Evert Jan Prins bezocht ze allemaal en schreef er een boek over. -
Einde voucherdrama lijkt in zicht voor Corendon-klanten: uitbetalingen begonnen
Corendon is begonnen met het uitbetalen van vakantievouchers. De reisorganisatie, de nummer drie van de Nederlandse reisbranche, moest hier halverwege maart al mee beginnen, maar had toen onvoldoende geld in kas.