

- 14' 76' Ricardo Pepi
- Dario van den Buijs 38'
- Mika Biereth 61' 80'
Invaller Biereth neemt RKC bij de hand en loodst Waalwijkers voorbij FC Groningen: ‘Wát een aanname’
RKC Waalwijk heeft in Groningen de eerste uitzege van het seizoen geboekt. Het was zwaarbevochten, maar met een grote rol voor invaller Mika Biereth werd FC Groningen met 3-2 verslagen.
Tegen een ploeterend FC Groningen kreeg RKC de uitgelezen mogelijkheid zich vaster in het linkerrijtje te vestigen. Maar het was juist de thuisploeg die bijna de hele eerste helft sterker was. Slechts sporadisch kwam RKC onder de hoge druk van FC Groningen uit, terwijl de ploeg van trainer Frank Wormuth juist een aantal flinke kansen kreeg.
Een strafschop -na ingreep van de VAR- hielp FC Groningen in het zadel. Tomas Suslov werd lichtjes aangetikt door Thierry Lutonda, de strafschop werd feilloos binnen geschoten door jongeling Ricardo Pepi: 1-0. ,,Misschien hadden we die strafschop wel nodig. Het is altijd de bedoeling dat we helemaal scherp zijn, maar dit hielp wel", vertelde RKC-trainer Joseph Oosting.
Waar FC Groningen een buitenkansje kreeg, gebeurde dat aan de andere kant bij RKC ook. Zo’n tien minuten voor rust haalde Radinio Balker de doorgebroken Roy Kuijpers neer in het strafschopgebied. Rode kaart voor de Groninger, strafschop voor RKC. Centrale verdediger Dario van den Buijs schoot raak: 1-1.
Wissel
Vlak na rust besloot Oosting aanvallend te gaan wisselen om de tien van FC Groningen verder onder druk te zetten. Mika Biereth kwam in de ploeg, linksback Lutonda ging eraf. En dat bleek een uitstekende wissel. Na net iets meer dan een uur spelen was het de Deen die RKC op 1-2 zette, na voorbereidend werk van Julian Lelieveld. ,,Toch wil ik het niet allemaal op een persoon afschuiven, we hebben het met het hele team gedaan", aldus de oefenmeester. ,,Maar we schakelden goed om en als je het zo bekijkt, was die wissel goed.”
Maar het was nog niet gedaan. Waar RKC de voorsprong tegen tien man gewoon had moeten verdedigen, was daar een kwartier voor tijd helemaal uit het niets de gelijkmaker. Opnieuw was het Pepi die scoorde: 2-2. Net als vorige week tegen Sparta kwam een tegenstander met tien man op gelijke hoogte. ,,Maar we hebben ervan geleerd", zei Oosting. ,,Dit keer herpakten we ons wel. En wát een aanname.”
Droominvalbeurt
Daarmee doelde Oosting op het slotakkoord van Biereth, die een droominvalbeurt beleefde. Slechts enkele minuten na de 2-2 nam hij de bal heel fraai aan vanuit de lucht en schoot opnieuw beheerst binnen: 2-3. Biereth bracht RKC meteen twee records: hij was de elfde RKC’er die scoorde dit seizoen. Daarmee is de Waalwijkse ploeg koploper in het aantal verschillende doelpuntenmakers (Feyenoord en AZ volgen met tien). Bovendien waren het de negentiende en twintigste Waalwijkse goal dit seizoen, daarmee werd het record uit seizoen 1991-1992 verbroken. Toen werd in de eerste negen duels negentien keer gescoord.
Met een wedstrijd meer gespeeld staat RKC nu zevende. Slechts twee van de negen wedstrijden gingen verloren en niet tegen de minste tegenstanders (Feyenoord en PSV). Kortom, voor RKC een heerlijk weekend om lekker achterover te leunen en te kijken wat de concurrentie presteert.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Moeilijke jongen? Nee, zegt RKC-aanwinst Seuntjens: ‘Maar als ik niet lekker in mijn vel zit, straal ik dat uit’
Mats Seuntjens (30) wil zichzelf niet het predicaat ‘moeilijke jongen’ opplakken, hij kan het naar eigen zeggen gewoon niet verbergen als hij niet lekker in zijn vel zit. Bij RKC denkt hij het plezier weer terug te kunnen vinden. Dinsdagochtend op trainingskamp in Portugal werd hij al warm onthaald. -
Deze auto's gaan het vaakst meer dan 300.000 kilometer mee
Automobilisten die een hekel hebben aan inruilen doen er goed aan om een auto te kopen die in één van de lijstjes hieronder staat. Het zijn nagenoeg onverwoestbare modellen met motoren die een eeuwig leven lijken te hebben. -
Tuchtcommissie vermindert schorsing RKC’er Bel Hassani
RKC is met succes in beroep gegaan tegen de schorsing die Iliass Bel Hassani kreeg na zijn rode kaart in het duel met FC Emmen (drie duels waarvan één voorwaardelijk). De kaart is niet geseponeerd, maar Bel Hassani hoeft alleen de inhaalwedstrijd tegen Go Ahead Eagles van morgen te missen. De tuchtcommissie heeft geoordeeld dat een wedstrijd plus een voorwaardelijk voldoende is. -
Angstig RKC begint te laat met voetballen en blijft steken op gelijkspel tegen Sparta
RKC heeft een punt overgehouden aan een gezapig duel met Sparta. In Rotterdam stonden de Waalwijkers verdedigend goed, maar kwamen ze zelf ook niet tot scoren. De wedstrijd, die pas het laatste kwartier leuk werd, eindigde in 0-0. -
PREMIUM
Zure gezichten na onnodige nederlaag, rentree van Kramer enige positieve puntje bij RKC
RKC Waalwijk heeft zijn aanvoerder weer terug, maar de rentree van de lang geblesseerde Michiel Kramer was ook het enige positieve dat te halen was uit de wedstrijd tegen FC Volendam: 2-1.
-
PREMIUMKoken & Eten
Vegaburgers doen de gezondheid meer kwaad dan goed: welke vleesvervangers zijn wél een goede keuze?
Uit een analyse van meer dan 500 verschillende vegetarische burgers, worsten, balletjes en schnitzels uit de supermarkt blijkt dat vleesvervangers vaak te veel vet en te weinig eiwitten bevatten. Volgens TestAankoop in België zijn de meeste veggieburgers enorm bewerkt en doen ze de gezondheid van de consument meer kwaad dan goed. Hoe kies je dan de juiste vleesvervanger? En bestaan er voedzame alternatieven? -
-
-
PREMIUM
Een nieuw Wonder van Waalwijk? Vijf redenen waarom RKC dit seizoen zo bijzonder goed presteert
RKC promoveerde in 2019 dankzij een wonder, bleef een jaar later in de eredivisie dankzij wonder nummer 2. Maar de club heeft geen wonderen meer nodig. Hoe kan het dat de Waalwijkers nu zo goed presteren op het hoogste niveau en zelfs negende staan? Een verklaring aan de hand van vijf belangrijke succesfactoren. -
PREMIUM
Het droomhuis van Daan (27) bleek een complete bouwval: ‘Keurder noemde het een kaartenhuis’
Huizenkopers hebben vaak geen flauw benul van funderingsproblemen, bleek onlangs uit onderzoek. Niet vreemd, als er op Funda vaak niets over staat. Het overkwam Daan (27) uit Utrecht, die bijna een ‘kaartenhuis’ kocht.