Wijk Schijndel klaagt over bomen, verkeer én ratten
SCHIJNDEL - Bomen die voor overlast zorgen, een gebrek aan parkeerplaatsen, verkeer dat te hard rijdt en overlast van ratten. Dat zijn de belangrijkste klachten van wijkbewoners in De Beemd in Schijndel, zo bleek zaterdag bij een wijkschouw.
Delen per e-mail
De nieuwe gemeente Meierijstad heeft zich voorgenomen om iedere wijk in Schijndel, Veghel, Sint-Oedenrode en de overige tien kernen per jaar een of twee keer te bezoeken. Dat gebeurt niet alleen met vertegenwoordigers van de gemeente, maar ook van woningbouwcorporaties, de welzijnsorganisatie en de politie. Dit keer was dus de beurt aan De Beemd in Schijndel. Van de partij was wethouder Jan Goijaarts, die contactwethouder is voor Schijndel.
,,Het gaat vaak over verkeer en overlast van bomen", weet buurtadviseur Henk de Laat van de gemeente Meierijstad. Overlast van ratten hoort hij niet in iedere wijk. ,,Maar deze wijk is ideaal voor ratten. Er is veel water en de wijk ligt aan de rand van het buitengebied." De overlast van ratten was vooral van afgelopen zomer. Alle klachten in de wijk worden genoteerd en waar mogelijk gaat Meierijstad er iets aan doen. De Laat: ,,Maar we kunnen echt niet alles meteen oplossen. Wijkbewoners zullen zelf ook een steentje moeten bijdragen."
De wijkschouw werd redelijk goed bezocht door wijkbewoners. Zij waren bij aanvang en aan het slot te gast in het educatieve basiscentrum Icarus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Verdachte over doden Erpenaar Daan Hoefs: 'Ik ben in een hel beland'
DEN BOSCH - ,,Ik ben in een hel beland. Ik kreeg een zware depressie en ik vind het oprecht heel erg wat er is gebeurd.'' Dat las Schijndelaar Mark S. (29) vrijdag vanaf papier voor tijdens een rechtszaak waarbij hij terechtstond voor het doodschieten van Erpenaar Daan Hoefs (26) op 25 april op de Renate Rubinsteinstraat in Schijndel. -
PREMIUM
't Zuid in Schijndel splitst zich af van centrum
SCHIJNDEL - Het boterde al een poosje niet tussen de winkeliers uit het centrum en 't Zuid. Nu scheiden de wegen. ,,We bepalen nu zelf aan welke evenementen we wel of niet meedoen.” -
Het Anker is terug in Schijndel
SCHIJNDEL - Het Anker is terug in Schijndel. En wel als nieuwbouwcomplex aan de Vicaris van Alphenstraat. -
PREMIUMvideo
Na een jaar met veel fêteren is het tijd om Meierijstad te profileren
ERP - Kees van Rooij is bijna een jaar burgemeester van Meierijstad. Met zijn PR zit het wel snor, ook al weet nog lang niet iedereen in de fusiegemeente wie hij is. Profiel van een boerenzoon, die sinds deze maand in Veghel woont. -
Zwemvierdaagse bij jarige Neptunus in Schijndel
SCHIJNDEL - Zwem- en waterpolovereniging Neptunus'58 uit Schijndel bestaat zestig jaar. En dat moet gevierd worden, dachten ze bij de vereniging.
-
PREMIUM
Roughstate verovert vanuit Brabant de wereld; via Mexico en Myanmar naar Molenheide in Schijndel
SCHIJNDEL - Roughstate verovert vanuit Brabant de wereld. De oprichters van het platenlabel laten zaterdag 27 oktober tijdens Ace of Spades in manege De Molenheide in Schijndel horen wat hen zo bijzonder maakt. ,,Wat wij meemaken is een jongensdroom.” -
PREMIUM
'EngelenTafel' Vught spreidt haar vleugels verder uit
VUGHT - Ruim honderd alleenstaanden genoten vorig jaar bij 24 vreemde gezinnen van de kerstdis. Het vughtse initiatief 'EngelenTafel' slaat aan en spreidt haar vleugels uit naar Helvoirt, Schijndel, Son en Breugel en Beek en Donk. -
Schijndel start met Straatpraat
SCHIJNDEL - Ook Schijndel start met Straatpraat. Op woensdag 24 oktober is de eerste bijeenkomst van Straatpraat in de wijken Hoevenbraak en Hulzebraak.