Carlo Boszhard over dragqueenshow: ‘Iedereen zal erover praten’
Raad meeIn Make Up Your Mind maken vanavond zeven bekende mannen hun entree als dragqueen. Wie gaat er achter de extravagante outfit, enorme pumps en laag make-up schuil? Dat is aan het panel en de kijkers thuis. Presentator én medebedenker van het format Carlo Boszhard is door het dolle heen. ,,Iedereen zal erover praten.”
Een raadprogramma dat in het verlengde ligt van de Masked Singer. Zo omschrijft Boszhard zijn nieuwe RTL-show Make Up Your Mind. Aan het programma nemen zeven bekende mannen deel, die zich stuk voor stuk laten omtoveren tot dragqueen. Het panel, bestaande uit Fred van Leer, Nikkie de Jager, Edsilia Rombley en Ruben Nicolai, moet zien te ontdekken wie er verborgen zitten achter de outfit van de dragqueens. En dat is lastig, want het zijn namen die niet bepaald voor de hand liggen als je aan een show met dragqueens denkt.
Volgens Boszhard is dat ook de kracht van het programma. ,,Het zijn over het algemeen gewoon mannen met kinderen die hieraan meedoen. En dat maakt ook dat Make Up Your Mind voor het hele gezin is. Het is echt niet alleen voor een specifieke doelgroep. Je kunt hier als stoere heteroman naar kijken, als jongen met je vriendin die gek van make-up is, maar ook als vader met je zoon of dochter. Het is echt voor iedereen.”
‘Masters of disguise’
De show, zaterdag eenmalig te zien op RTL 4, zit dus vol verrassingen. Boszhard hoopt dat het programma aanslaat bij het grote publiek, zodat er aan een reeks gewerkt kan het worden. Het format werd bedacht door zijn partner Herald Adolfs. ,,De afgelopen vijftien jaar zijn we al masters of disguise, ook met de TV Kantine. We hadden bijvoorbeeld Alain Clark in een drag-parodie en merkten dat mensen het leuk vonden om mee te raden. Dat was al voor de hype van The Masked Singer. Toen hebben we het idee bij RTL neergelegd, en daar waren ze enthousiast. En nu is het dus eindelijk zaterdag te zien.”
Er zit een verhaal in, en we hebben ook een paar emotionele momenten
Hoewel Boszhard zijn programma met The Masked Singer vergelijkt, benadrukt hij ook dat heel veel aspecten anders zijn. ,,Dit is echt een show met een lach en een traan. En we hebben het met respect voor de drag-community gemaakt. Er zit een verhaal in, en we hebben ook een paar emotionele momenten.” Zo werd Boszhard geraakt door een man die meedeed om zijn kinderen te laten zien dat er niets mis mee is om te zijn wie je wil zijn. ,,Dat vond ik erg mooi.”
Seksualiteit
Zelf was Boszhard amper 10 jaar oud toen hij in een jurk van zijn moeder naar school ging. De reacties waren niet altijd even leuk, legt de presentator uit. ,,En ik snapte niet waarom. Mensen koppelden dat gelijk aan seksualiteit. Hoe fijn is het dat het nu op tv komt?”
Met Make Up Your Mind hopen Boszhard en zijn partner dus ook op maatschappelijk vlak wat teweeg te brengen. ,,Het wordt nu echt prime time neergezet. Ik voel heel veel liefde en respect, en dat is een fijn gevoel. De mensen zijn er klaar voor”, besluit de presentator.
Make Up Your Mind is vanavond om 21.30 uur te zien op RTL 4.
Welke BN’ers zijn dit? Raad mee in de reacties!
Bekijk hier al onze video’s over Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAngela Kijkt TV1
Onbegrijpelijk dat RTL die moreel failliete toko met proleten als Gillis wil overnemen
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Hotste actrice van dit moment Sydney Sweeney kan geen adempauze nemen: ‘Verdien te weinig’
Sydney Sweeney (24), die na gelauwerde rollen in hitseries te boek staat als een van de meest veelbelovende jonge actrices, heeft de afgelopen tijd last gehad van ernstige paniekaanvallen. Ze dacht soms dat ze doodging, maar een adempauze zit er niet in. ,,Daar heb ik niet genoeg inkomen voor.’’ -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm. -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past. -
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’
-
Bam Bam is de zomerhit van 2022 (en dit zijn de zomerhits van eigen bodem)
Bam Bam van Camila Cabello en Ed Sheeran is volgens de lezers van deze site de zomerhit van 2022. Dat blijkt uit een poll waarop ruim 7500 lezers hun stem uitbrachten. Tussen de kanshebbers stonden alleen buitenlandse acts, maar ook artiesten van eigen bodem zorgen deze maanden voor zomerse klanken. Een overzicht. -
Met video
Songfestivalzangeres Stefania Liberakakis in vierde Misfit-film
De Nederlandse zangeres Stefania Liberakakis, die in 2021 namens Griekenland deelnam aan het Eurovisie Songfestival in Rotterdam, heeft een rol te pakken in de vierde Misfit-film. Het vierde deel in Misfit-reeks heet Misfit: The Switch. -
Mannelijke BN'ers omgetoverd tot dragqueens voor nieuw programma
Voor het nieuwe RTL 4-programma Make Up Your Mind laten zeven bekende Nederlandse mannen zich omtoveren tot dragqueens. Een panel moet raden welke BN’er achter welk personage zit. De eenmalige uitzending is op 15 mei te zien bij RTL 4, maakte de zender vandaag bekend.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer