Met of zonder Derksen: Blues Festival Grolloo en bluestournee gaan gewoon door
Het Holland International Blues Festival in Grolloo, waarvan Johan Derksen medeorganisator is, gaat dit jaar door. Dat heeft concertorganisator MOJO laten weten. Intussen heeft agentschap AT Next per direct de samenwerking met de mediafiguur verbroken. De door hen georganiseerde tournee The Sound of The Blues & Americana gaat door, maar dan zonder Derksen.
De commotie rond Johan Derksen heeft geen invloed op het Holland International Blues Festival in Grolloo, dat half juni plaatsvindt. Wat zijn exacte rol bij het evenement zal zijn, wordt bepaald door de organisatie van het festival, aldus MOJO. De organisatie was vrijdagochtend niet voor commentaar bereikbaar.
Agentschap AT Next verbreekt per direct de samenwerking met Johan Derksen. Het bureau liet donderdag weten de beslissing af te laten hangen van de excuses die Derksen zou maken in het programma Vandaag Inside over het kaarsenverhaal. ,,Maar de uitzending van donderdag heeft niet ervoor gezorgd dat we ons besluit herzien”, aldus een woordvoerder.
Spreekstalmeester
Derksen was de spreekstalmeester van de tournee The Sound of The Blues & Americana, die zondag van start gaat. De tournee gaat wel door, maar dan zonder Derksen. ,,De voorstelling wordt gemaakt door een grote groep muzikanten en technici die al twee jaren nauwelijks inkomen achter de rug hebben door corona”, stelt de zegsvrouw. ,,We willen deze groep niet in de steek laten. We gaan een alternatief zoeken voor Johan, die de voorstelling aan elkaar zou praten.”
AT Next beklemtoont het besluit zeer te betreuren: ,,We hebben sinds 2014 heel fijn samengewerkt met Johan. En hij heeft zich onbezoldigd ingezet voor onze muzikanten en de bluesmuziek. Hij heeft een groot hart, zeker voor de blues, en we vinden het heel jammer dat het op deze manier moet eindigen.”
Ophef
Derksen ligt onder vuur nadat hij dinsdag bekende vijftig jaar geleden een bewusteloze vrouw met een kaars te hebben gepenetreerd. Later nuanceerde hij zijn verhaal en zei hij dat er geen penetratie was geweest. Talpa kondigde donderdag aan dat Derksen en René van der Gijp en Wilfred Genee, die hard lachten om het verhaal, excuses zouden maken. Maar deze kwamen niet. In plaats daarvan zei Derksen te willen stoppen met het programma. Of dit echt gebeurt, is niet duidelijk. De mannen hebben dit al eerder aangekondigd maar kwamen hier dan later weer op terug.
Veel partijen hebben hun handen van Derksen en het programma afgetrokken de afgelopen dagen. Twee hoofdsponsors, Stella Fietsen en de TOTO, verbraken de samenwerking. Ook stopten de regionale omroepen per direct met het radioprogramma dat Derksen voor ze maakte. Het Openbaar Ministerie een onderzoek begonnen naar Derksens uitspraken.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbytes
Emma poseert in weinig verhullend pakje en Quinty showt haar buikspieren
-
Een kale kop en een baby: zo gaat het nu met de Succession-acteurs
De allerlaatste aflevering van de hitserie Succession zit erop. Voor de acteurs die de bikkelharde zakenfamilie Roy spelen breken er na zeven jaar nieuwe tijden aan. Van een kaalgeschoren kop tot voor de eerste keer moeder: zo gaat het nu met Jeremy Strong, Sarah Snook en Kieran Culkin. -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
PREMIUMAngela Kijkt TV
Zei hij nou echt ‘meisje’ tegen de hoofdeconoom van een bank?
Ze moest Op1 maandagavond drie keer terugspoelen voor ze geloofde wat ze hoorde. Maar hij zei het echt. De voorzitter van MKB-Nederland noemde de hoofdeconoom van ABN Amro ‘meisje’. Tamelijk veelzeggend, vreest Angela de Jong. -
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | Die bewusteloze juffrouw moet maar snel publiekelijk door het stof gaan voor De Strijder van het Vrije Woord
Columnist Thijs Zonneveld schrijft in zijn column over de ophef na uitspraken van Johan Derksen in het tv-programma Vandaag Inside. ‘Het lag allemaal aan de woke deugers en de cancelcultuur. Die doen overal moeilijk over.’
-
met video
1,3 miljoen kijkers horen Johan Derksen zeggen te stoppen met Vandaag Inside: ‘Ik ben er klaar mee’
-
-
-
PREMIUM
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten? -
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.”