1700 huishoudens krijgen glasvezel in buitengebied Meierijstad en Sint-Michielsgestel
SINT-OEDENRODE - Zesenzestig procent van de inwoners uit het buitengebied van Meierijstad en Sint-Michielsgestel kiest voor glasvezel. Dus legt Glasvezel Buitenaf bij ongeveer 1.700 deelnemers een snelle internetverbinding aan. Dat maakte de organisatie maandag bekend.
Olland spant de kroon met ruim 85 procent aanmeldingen. Den Dungen was een zorgenkindje en haalde uiteindelijk 36 procent. ,,Maar het maakt niet uit", aldus directeur Piet Grootenboer. ,,Met een percentage van 54 procent in Veghel, 65 in Schijndel, 75 in Sint-Oedenrode en precies 50 in Sint-Michielsgestel, is 50 procent - de voorwaarde voor aanleg, ruimschoots gehaald."
Op 2 mei, al vóór de uiterste inschrijfdatum, haalden we 50 procent.
Spannend
Medio april was het nog spannend. Projectleider Martijn Betlem: ,,Toen zaten we pas op 16 procent en moest de curve toch echt gaan stijgen. Dat gebeurde ook. Op 2 mei, al vóór de uiterste inschrijfdatum, haalden we 50 procent. En intussen is de score nog opgelopen."
Betlem schrijft de positieve uitslag voornamelijk toe aan de inzet van ambassadeurs. Dat beamen Gina van Lieshout en Wilma van Asseldonk uit Veghel. Met glunderende gezichten nemen zij felicitaties in ontvangst. ,,We hebben zó ons best gedaan. We hebben geflyerd, mensen aangesproken op straat, buurverenigingen bezocht en uiteindelijk verschillende vlaggetjes uitgedeeld. Onze kinderen hielden de score bij, zij zijn het meest gebaat bij een snelle internetverbinding. Vaak moesten we een keuze maken: óf op internet óf de tv aan."
Melkveebedrijven en paardenhouderijen zijn blij dat er eindelijk breedbandverbinding komt. ,,Alle informatieprocessen wat betreft dieren, werking van luchtwassers, webcams en de overheid lopen via internet. En dat haperde nogal eens", volgens Marcel Aarts.
In Olland is het helemaal belabberd.Daarom staat Olland wellicht aan kop wat betreft aanmeldingen.
Belabberd
De buitenste schillen van Meierijstad en Sint-Michielsgestel hebben de slechtste verbinding. ,,In Olland is het helemaal belabberd", vindt ambassadeur Dennis Zwiers. ,,Daarom staat Olland wellicht aan kop wat betreft aanmeldingen."
Zwiers vindt het dan ook redelijk dat Glasvezel Buitenaf aan het eind van het jaar in Olland met de aanleg start. ,,De gemeente Boxtel is gestopt met glasvezel op Kasteren. Dus daar kan op aangesloten worden. Als we nu binnenkort nog een communicatiemast krijgen, is Olland het best bereikbare dorp in de omgeving."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Bewoners Maijweg kregen geen post meer, zelfs rouwpost bleef liggen: postbode ontslagen
DEN BOSCH - Troostende woorden op papier na het overlijden van een familielid. Bankafschriften en andere zakelijke post. Bewoners van de Bossche Maijweg en omgeving bleven lange tijd verstoken van post die voor hen was bestemd. Het leidde tot het ontslag van de postbode.'s-Hertogenbosch -
BBB wijst burgemeester Waalwijk aan als verkenner voor Brabantse formatie
DEN BOSCH - Sacha Ausems gaat de eerste stappen zetten om tot een nieuw provinciebestuur te komen in Brabant. De burgemeester van Waalwijk is door de BoerBurgerBeweging (BBB), de grote winnaar van de verkiezingen van afgelopen woensdag, benoemd tot verkenner.Sint-Michielsgestel -
PREMIUM
Den Bosch grijpt in bij omstreden werkbedrijf Weener XL: ‘Meer aandacht voor ongewenst gedrag’
DEN BOSCH - De gemeente Den Bosch grijpt in bij het omstreden werkbedrijf Weener XL. Het leidinggeven moet beter en er komt extra aandacht voor ongewenst gedrag. Harde ingrepen in de top van het bedrijf komen er vooralsnog niet.'s-Hertogenbosch -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
PREMIUM
Laurette (43) helpt mensen met geldproblemen: ‘Sinds de energiecrisis komt ook de middenklasse bij ons langs’
DEN BOSCH - Laurette Fettig (43) zat eerst wanbetalers achter de broek namens energiegigant Essent, maar helpt nu mensen met financiële problemen uit de brand. Als teamleider van het loket Eerste Hulp Bij Geldzaken heeft ze het steeds drukker.'s-Hertogenbosch -
Voorverkoop Kersouwe gestart; optreden Flemming al uitverkocht
HEESWIJK-DINTHER - De voorverkoop voor het nieuwe seizoen van openluchttheater Kersouwe in Heeswijk-Dinther is zaterdag begonnen. Het programma start op vrijdag 12 mei traditiegetrouw met het Kersouwe Open Podium, waarbij talenten uit de regio hun zang-, speel- of danstalenten vertonen.Heeswijk-Dinther
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer