Google dreigt zoekmachine in Australië af te sluiten
videoInternetgigant Google dreigt zijn zoekmachine af te sluiten in Australië. Reden is een een voorstel voor een nieuwe gedragscode die Google zou verplichten om te betalen voor links naar nieuwsartikelen.
Delen per e-mail
Google-topvrouw Mel Silva zei in de Australische Senaat dat de wetgeving onwerkbaar is, en dat het bedrijf onmogelijk het financieel risico kan berekenen. ,,De Australische markt verlaten is de enige rationele beslissing als deze code erdoor komt’’, zei Silva.
De code werd in december geïntroduceerd in het Australische parlement. Volgens het Australische persbureau AAP zou Google boetes tot 10 miljoen Australische dollar (6,4 miljoen euro) moeten betalen als ze de uitgevers weigert te betalen voor hun artikelen. In eerste instantie zou de wetgeving gelden voor de nieuwsfeed van Facebook en Google Search.
Premier Scott Morrison zei op het dreigement van Google: ,,Het is Australië dat de regels opstelt over wat toegelaten is in Australië, en het is ons parlement dat daarover beslist. Zij die bereid zijn binnen dit kader in Australië te werken, zijn welkom. Maar we buigen niet voor dreigementen.’’
Silva vergeleek uitgevers die moeten betalen om links naar hun content te tonen met een vriend een koffiebar aanraden en dan van de koffiebar de rekening krijgen omdat je hun naam gebruikt hebt. Volgens de Google-topvrouw zal de Australische wet leiden tot een einde van het vrije en open internet.
Google betaalt in Frankrijk
Donderdag werd bekend dat Google in Frankrijk gaat betalen voor het gebruik van berichten van nieuwsredacties en uitgeverijen. Daarover heeft het, op aandringen van de Franse mededingingswaakhond, een overeenkomst bereikt met Alliance de la Presse d’Information Générale, een van de grootste Franse uitgeverijen waaronder bijna 300 titels vallen. Financiële details zijn niet bekendgemaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Technologie Kieswijzer: wat denken politieke partijen over privacy, nepnieuws en machtige techbedrijven?
Over een kleine maand vinden de Tweede Kamerverkiezingen plaats. Dat betekent niet alleen dat er overal campagne-uitingen opduiken, maar ook flink wat kieswijzers. Een kieswijzer geeft doorgaans een goede weergave van jouw mening op het politieke spectrum, maar een onderwerp dat steeds belangrijker wordt wil nog wel eens ontbreken. -
AirPods Max-review: hoe geslaagd is dit debuut van Apple?
Het leek duidelijk: voor alles dat met audio te maken heeft, vertrouwde Apple op Beats, het merk van Dr. Dre dat het in 2014 voor een slordige 2,2 miljard euro overnam. Inmiddels lijkt die filosofie overboord gegooid, want Apple kondigde eind 2020 opeens de eerste eigen over-ear-hoofdtelefoon aan: de AirPods Max. De experts van Tweakers bekeken dit debuut van Apple. -
Lezen en sturen van WhatsApp-berichten geblokkeerd bij niet accepteren van nieuwe voorwaarden
Gebruikers die de nieuwe voorwaarden van WhatsApp op 15 mei van dit jaar nog niet hebben geaccepteerd, kunnen vanaf die dag geen nieuwe berichten meer lezen of sturen. Wel kunnen ze nog een paar weken meldingen lezen, maar daar kunnen ze dus niet op antwoorden. -
Communicatie Australische hulpdiensten ingeperkt door Facebook
De beperkingen die Facebook in Australië heeft ingesteld op het delen van nieuws treffen ook de Australische hulpdiensten. Onder meer Facebookpagina’s waarop wordt gewaarschuwd voor corona-uitbraken, bosbranden en tyfoons werken niet meer naar behoren. -
‘1,4 miljoen Nederlandse huishoudens hebben slimme verlichting’
Zo’n 17 procent van de Nederlandse huishoudens heeft slimme lampen. Dat blijkt uit een rapport marktonderzoeker Multiscope.
-
TikTok-influencer gruwelijk in de fout met superlijm, haarstylist van Beyoncé biedt hulp aan
Een Amerikaanse TikTok-influencer die honderdduizenden volgers heeft gekregen nadat ze al weken probeert om sterke lijm uit haar kapsel te verwijderen, overweegt de lijmfabrikant voor de rechter te slepen. De 40-jarige Tessica Brown wendde zich tot het middel omdat haar gebruikelijke haarproducten op waren, maar ze had niet in de gaten dat het deze werking zou hebben. Inmiddels krijgt ze hulp van over de hele wereld, onder wie van Neal Farinah, de haarstylist van niemand minder dan Beyoncé. -
CD Projekt Red is slachtoffer van ransomware en verwacht dat data uitlekt
CD Projekt Red is slachtoffer geworden van ransomware. De Cyberpunk 2077-ontwikkelaar zegt dat interne systemen getroffen zijn en toont een notitie die de aanvallers hebben achtergelaten. CD Projekt Red gaat niet in op de eisen en verwacht dat gestolen data uitlekt. -
Google betaalt Franse mediabedrijven 76 miljoen voor nieuws
Google heeft met een groep van 121 Franse mediabedrijven een deal bereikt om de komende drie jaar in totaal 76 miljoen euro te betalen om nieuws aan te bieden. Met de overeenkomst is een einde gekomen aan een jarenlange ruzie, maar er is veel kritiek op de deal.