Rechter: Microsoft moet Windows 7 en Xbox 360 van Duitse markt halen
UpdateIn de grote patentenoorlog die in de technologiesector woedt, heeft de Amerikaanse gsm-fabrikant Motorola Mobility een belangrijke slag geslagen tegen Microsoft. De rechter in Mannheim bepaalde vandaag dat Microsoft zijn spelcomputers Xbox 360 en besturingssoftware Windows 7 van de Duitse markt moet halen.
Het Amerikaanse softwarebedrijf heeft volgens de rechtbank inbreuk gemaakt op patenten van Motorola. Microsoft gaat tegen de uitspraak in hoger beroep.
Distributiecentrum
Microsoft heeft echter al op de ontwikkelingen geanticipeerd door aan te kondigen dat het distributiecentrum in Noord-Rijnland-Westfalen wordt verplaatst naar Nederland. De uitspraak zal naar verwachting dan ook geen grote gevolgen hebben voor de activiteiten van Microsoft in Europa.
Motorola moet Microsoft een borgsom betalen als zij inderdaad een verbod op de Xbox 360 en Windows 7 afdwingt. Als een hogere rechtbank uiteindelijk oordeelt dat het verkoopverbod ongeldig is, komt die borgsom weer aan Microsoft te vervallen.
Volgens Microsoft betekent dit in feite dat Motorola niets kan ondernemen, zolang het hooggerechtshof zich er nog niet over heeft uitgesproken. De zaken in Europa gaan dan ook gewoon door, aldus het bedrijf.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo bescherm je je Instagramaccount tegen hackers en pottenkijkers
Instagram is nog altijd een razend populaire app. Toch wil lang niet iedereen zijn account delen met de rest van de wereld. Maar hoe scherm je je account af? We helpen je een handje. -
EU opent onderzoeken tegen Motorola
De concurrentiewaakhond van de Europese Unie heeft twee onderzoeken geopend naar Motorola Mobility wegens concurrentievervalsing. Motorola zou concurrenten geen toestemming hebben gegeven voor het gebruik van een aantal belangrijke patenten op gestandaardiseerde technologieen. -
Microsoft verhuist Europees distributiecentrum naar Nederland
Het grote softwarebedrijf Microsoft verplaatst het Europese distributiecentrum naar Nederland. Het zal het contract met het Duitse logistiek dienstverlener Arvato stopzetten. -
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies.
-
'Topmannen Apple en Samsung gaan praten'
De topmannen van Apple en Samsung gaan op last van een Amerikaanse rechter proberen tot een schikking te komen in de slepende conflicten tussen hun bedrijven over patenten in de Verenigde Staten. Dat meldden Amerikaanse media vandaag op grond van recente rechtbankdocumenten. -
-
-
Dubbele contacten op je smartphone? Zo los je het eenvoudig op
Door de jaren heen heb je waarschijnlijk een hoop contacten verzameld via verschillende accounts en op je simkaart. De kans is groot dat je hier en daar een dubbele in de lijst ziet staan. Die hoef je niet één voor één te wissen: met onderstaande tips ruim je deze in één keer op. -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten.