Binnenstadbewoners cityring beu: ‘Mijn klanten durven niet eens over te steken’
TILBURG - Neem afscheid van 'racebaan de cityring'. Daar pleitte de ene na de andere binnenstadbewoner maandagavond bij de Tilburgse raad voor. ,,Laat de tijd van aarzelen achter u."
Delen per e-mail
Het is een snelweg waar fietsers en voetgangers voor auto's moeten vluchten
Soms durven zijn oudste klanten de cityring niet over te steken, dan laat Schouwburgring-ondernemer Werner Schijvenaars ze maar met de taxi komen. ,,Het is een snelweg waar fietsers en voetgangers voor auto's moeten vluchten", zei Schijvenaars, de eigenaar van Van Gijzen Opticien, gisteravond tegen de Tilburgse raadsleden. ,,Wat mij betreft begint de aanpak morgen.”
Schijvenaars was één van de vele insprekers die maandagavond commentaar gaven op de plannen voor de cityring. De Heuvel moet groen en rustig worden, terwijl het verkeer op de cityring 30 in plaats van 50 kilometer per uur rijdt.
Door doorgaand verkeer op de Schouwburgring te weren, kan het gebied tussen Theaters Tilburg, de Heikese kerk en het gemeentehuis tot één groot plein worden herontwikkeld. Dat is het nieuwe Stadsforum.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eindelijk een koper voor oude school aan de Bosstraat in Moergestel: Moeskops uit Bergeijk
MOERGESTEL - Er is een koper gevonden voor het oude schoolgebouw aan de Bosstraat in Moergestel. Van 13 inschrijvende partijen bleek Moeskops’ Bouwbedrijf uit Bergeijk de hoogst biedende. -
Strafzaak geseponeerd: Vrouw (22) uit Tilburg niet betrokken bij terroristische organisatie IS
TILBURG - Een strafzaak tegen een vrouw (22) uit Tilburg, die werd verdacht van deelname aan de terroristische organisatie IS, is geseponeerd. Het politieonderzoek heeft geen bewijs opgeleverd voor haar verblijf in Syrië of deelname aan IS in Turkije. -
Rondje zwemmen mag en dan wegwezen bij de Oostplas
GOIRLE - Een duik in de Oostplas in Goirle: iedereen is welkom wat het gemeentebestuur betreft. Eenmaal uit het water is het wel de bedoeling om gelijk te vertrekken. Wel zwemmen, maar niet recreëren is het devies van het college van B en W. ,,Als je een minuutje op de kant staat, zullen we niet gelijk gaan beboeten", belooft burgemeester Mark van Stappershoef. -
PREMIUM
Nannie steelt de show bij Amarant: eerste prik beloond met slagroomtaart
TILBURG - Bij Amarant kregen de eerste cliënten maandag een coronaprik. De zorgorganisatie mag ervaring opdoen met het vaccineren van de zeer kwetsbare doelgroep. Bewoonster Nannie Weijzig was de perfecte kandidaat. -
Jongerencentrum Crossroads weer open: ‘Jeugd moet wat te doen hebben’
KAATSHEUVEL - Jongerencentrum Crossroads in Kaatsheuvel gaat binnenkort weer open voor de jeugd. De gemeente wil twee keer per week activiteiten organiseren. Dat meldt burgemeester Hanne van Aart in haar ‘corona-update’ aan de gemeenteraad.
-
Burgemeester sluit migrantenhotel in Kaatsheuvel met spoed
KAATSHEUVEL - De burgemeester van Loon op Zand heeft donderdagmiddag om 16.00 uur het oude klooster - waar nu een migrantenhotel in is gevestigd - aan de Erasstraat in Kaatsheuvel met spoed voor twee weken gesloten. -
PREMIUM
Verkiezingen in coronatijd? Stemmen in poppodium 013 of rijdend door de drive-thru
TILBURG - Vanwege corona worden de landelijke verkiezingen in maart anders dan anders. Met in Tilburg nieuwe stembureaus als 013 en een drive-thru in de Reeshof, maar ook met looplijnen, stem-straten en ontsmette potloden. -
Video Vrouw gewond bij mishandeling in Kaatsheuvel, mannen (24 en 29) aangehouden na zoektocht
KAATSHEUVEL - Een vrouw is woensdagavond gewond geraakt bij een mishandeling bij het migrantenhotel aan de Erasstraat in Kaatsheuvel. Twee verdachten van 24 en 29 jaar werden in de omgeving aangehouden.
In samenwerking met indebuurt Tilburg