Branche hekelt verhoging van toeristenbelasting in Goirle naar 1,75 per nacht: ‘Deuren juist openzetten, mensen niet ontmoedigen’
GOIRLE - Dat toeristen vanaf volgend jaar 25 cent meer per nacht gaan betalen in Goirle, is verkeerd gevallen binnen de recreatiebranche. ,,Je moet de deuren juist openzetten in plaats van mensen ontmoedigen.”
In een brief aan de gemeente Goirle hekelen Jan de Rooy van ActiveStay, Carolien Schellekens van Camping Breehees en Joost Huijbregts van Boerderijcamping van ’t Zandeind een voorgenomen verhoging van de toeristenbelasting. Dat was enkele jaren geleden een euro per nacht, in 2022 wordt het 1,75 per nacht en het is de bedoeling om tot twee euro door te stijgen. De drie ondernemers hebben berekend dat dat omgerekend vijf keer zoveel is als buurgemeenten als Tilburg en Alphen-Chaam.
Laten we eerlijk zijn, Goirle is niet die toeristische trekpleister als Oisterwijk, Scheveningen of Amsterdam
Overigens is dat buiten Oisterwijk of Hilvarenbeek gerekend, waar toeristen respectievelijk 2,05 en en 1,85 euro per nacht betalen. Daarover schrijven de drie Goirlese ondernemers zelf al: ,,Laten we eerlijk zijn, Goirle is niet die toeristische trekpleister als Oisterwijk, Scheveningen of Amsterdam.”
Bij de invoering waren de ondernemers al fel tegen omdat ze vreesden dat de belasting een barrière zou zijn om naar Goirle te komen. Toen is besloten om kinderen tot veertien jaar vrij te stellen van toeristenbelasting. Nu de kosten verder stijgen, trekken de ondernemers weer aan de bel. ,,Voor scholen en groepen die een groepsaccommodatie met 80 personen een midweek bezoeken, loopt het bedrag op naar 640 euro, maar liefst 17 procent van de huursom”, staat als voorbeeld in de brief.
De drie ondernemers willen op korte termijn een gesprek met het college van B en W. De verhoging van de toeristenbelasting is opgenomen in de begroting voor 2022. De gemeenteraad moet die begin november nog goedkeuren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
In Vught betalen toeristen meer belasting dan in Tilburg; eigenaar kampeerboerderij wil grenscorrectie
TILBURG/VUGHT - Toeristen moeten in Vught meer belasting betalen dan in Tilburg. Dus wil de eigenaar van kampeerboerderij De Runsvoort in Helvoirt liever bij Tilburg horen dan bij Vught. Hij deed een verzoek tot grenscorrectie maar krijgt nul op het rekest. -
PREMIUM
Dieren levende kerststal Tilburg reisden iedere dag op en neer naar Hengelo, bijna 250 kilometer: ‘Shockerend’
TILBURG - Twee weken lang stonden de geitjes, het ezeltje en andere dieren afgelopen december in de levende kerststal op het Pieter Vreedeplein. Iedere dag reisden ze heen en terug van en naar Hengelo om in de eigen stal te overnachten, ruim 120 kilometer enkele reis. -
Late goal Svensson bezorgt Willem II oefenzege tijdens officieus debuut Vermeulen
Willem II heeft woensdagmiddag in een besloten oefenduel laat afgerekend met Jong FC Utrecht. Een goal van Max Svensson in de slotfase was uiteindelijk precies genoeg voor de 1-0 zege. -
Pluktuin van Frater Mattheusbos in Tilburg beste Kern met Pit van Brabant
TILBURG - De pluktuin in het Tilburgse Frater Mattheusbos is bekroond als beste bewonersinitiatief in de provincie Noord-Brabant.
-
PREMIUM
Mini-campings weer onaangenaam verrast door verhoging toeristenbelasting in Hilvarenbeek: ‘buitenproportioneel’
HILVARENBEEK - Als de gemeente Hilvarenbeek meebetaalt aan de aanleg van een tweede waterveld voor Hockeyclub Hilvarenbeek, dan levert dat een groot voordeel op. Verder zijn tien ondernemers met een mini-camping fel tegen het verhogen van de toeristenbelasting met 35 cent. ,,Dat is totaal niet in verhouding.” -
-
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
In samenwerking met indebuurt Tilburg