Buren staken verzet tegen Fire-Up in Oisterwijk: ‘Maar aanmaakblokjesfabriek hoort hier natuurlijk niet’
OISTERWIJK - Omliggende bedrijven staken hun juridisch verzet tegen de omgevingsvergunning voor het nieuwe magazijn van Fire-Up in Oisterwijk. ,,We zullen er vertrouwen in moeten hebben", geeft Walter Veneman, milieucoördinator bij De Cromvoirtse, namens 5 ondernemingen aan dat doorprocederen weinig zin heeft.
In 2019 brandde de opslaghal van de aanmaakblokjesfabriek op bedrijventerrein Laarakkers helemaal af. Daarna woedde er nog een aantal kleine brandjes. In september van dit jaar moest de brandweer opnieuw naar Fire-Up om een brand in de kiem te smoren.
,,Het bedrijf hoort hier natuurlijk niet thuis", vertolkt Veneman het sentiment onder de buren. Hun zorgen gaan uit naar de oudbouw, waar de productie plaatsvindt. De omgevingsvergunning die daarvoor al in 2015 werd verleend, kan echter niet meer bestreden worden.
Het nieuwe magazijn is wat Veneman betreft wel safe. Het Oisterwijks college heeft de omgevingsvergunning daarvoor nog aangescherpt door een schuimblusinstallatie verplicht te stellen. ,,Bij een vonkje is de hele hal in korte tijd met schuim gevuld", weet Veneman.
In juni van dit jaar oordeelde de rechter dat de omgevingsverguning voor het magazijn in orde is. De omliggende ondernemers zien nu dus van beroep af.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UPDATE
Directeur baalt dat brandweer weer naar Fire-Up moest: ‘Maar onze procedures werken dus wel’
OISTERWIJK - Natuurlijk baalt Kees van Opstal dat zijn aanmaakblokjesfabriek Fire-Up in Oisterwijk woensdagochtend wéér de hulp van de brandweer in moest roepen. ,,Maar dit incident toont wel aan dat onze procedures werken. Er was ook geen sprake van brand, alleen van rook.” -
PREMIUM
De geur van curry’s, korma en naan aan de Tuinstraat: van Pools naar Pakistaans/Indiaas eetzaakje
TILBURG - Meer dan uitnodigend is de geur die je tegemoet komt als de deur van het nieuwe Indiase en Pakistaanse eettentje in Tilburg openzwaait. Het gesprek over de zaak zelf telt iets meer hobbels. Al heeft de uit Pakistan gevluchte eigenaar er zin in, de klei-oven draait overuren. -
PREMIUM
Doodsbange buren van Fire-Up in Oisterwijk delven onderspit bij rechter: vergunning deugt
OISTERWIJK - Aanmaakblokjesfabrikant Fire-Up in Oisterwijk mag doorgaan met de bouw van een nieuw magazijn op de plek waar het oude in 2019 afbrandde. De rechter heeft de bezwaren van de buurbedrijven, die doodsbang zijn voor een nieuwe fik, tegen de door de gemeente afgegeven vergunning in kort geding afgewezen. -
Christel van Neerven stopt als wethouder in Goirle: ziekte van Lyme eist zijn tol
GOIRLE - Zeven maanden na haar aantreden moet Christel van Neerven al 'met pijn in mijn hart’ stoppen als wethouder in de gemeente Goirle. De ziekte van Lyme speelt haar parten. -
PREMIUM
Wachtlijst voor hulp in huis is lastig weg te werken, weten ze in Hilvarenbeek, Oisterwijk en Goirle
HILVARENBEEK/GOIRLE/HILVARENBEEK - Hilvarenbeek, Goirle en Oisterwijk hebben een wachtlijst voor huishoudelijke hulp. De zorgaanbieders hebben te weinig mensen om in te zetten. Iedereen die nu aanspraak maakt op de Wmo die huishoudelijke hulp vergoedt, komt op een wachtlijst.
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
-
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.
In samenwerking met indebuurt Tilburg