Eritreeër verdacht van verkrachting in Oisterwijk: ‘Het is opgelost, we gaan trouwen’
BREDA/OISTERWIJK Een 20-jarige man uit Eritrea zit sinds vorig jaar vast op verdenking van een verkrachting van een minderjarig Eritrees meisje in Oisterwijk. Volgens de verdachte hebben de families de zaak ‘onderling opgelost’ en trekt het meisje de aangifte in, maar daar gaat Justitie niet mee akkoord.
De verkrachting zou op 12 juli 2018 hebben plaatsgevonden. Zowel de verdachte als het slachtoffer verbleven op dat moment in het azc in Oisterwijk. De destijds 19-jarige man zou zijn slachtoffer van achteren hebben benaderd, een doek over haar hoofd hebben gegooid en haar vervolgens hebben verkracht. Het meisje was op dat moment 15 jaar.
Trouwen
Tijdens een niet-inhoudelijke behandeling van de zaak zei de verdachte dat het allemaal een misverstand was. Omdat hij na de vermeende verkrachting was aangehouden kon hij niet met het slachtoffer in contact komen en het uitpraten. Inmiddels zouden de families van de betrokkenen dat wel hebben gedaan. ,,Het is onderling opgelost, we gaan trouwen”, zei hij.
De officier van justitie plaatste grote vraagtekens bij die uitleg. Volgens hem waren het slachtoffer en haar vriendinnen erg overstuur na het incident. Hij wil daarom van het meisje horen of en waarom ze haar aangifte intrekt en wat er precies is besproken. Ook wil hij de verdachte opnieuw door de politie laten horen. De rechtbank stemde daarmee in. Indien nodig wordt er ook een deskundige op het gebied van de Eritrese cultuur geraadpleegd.
De advocaat van de verdachte vroeg de rechtbank om zijn cliënt in afwachting van zijn proces op vrije voeten te stellen. ,,Ik ben geen gevaar voor de maatschappij”, stelde de verdachte. Gezien de ernst van de verdenking wees de rechtbank dat verzoek af. De man blijft vastzitten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Udenhoutse zeilers gaan voor tweemaal goud: ‘Meedoen belangrijker dan winnen? Onzin’
UDENHOUT/DORDRECHT - Een nominatie voor het Tilburgse Sportgala en deelname aan de Special Olympic World Games in Berlijn. Het nieuwe jaar heeft al veel moois in petto voor de zeilers van ASVZ Vincentius uit Udenhout. ,,We willen er vooral een fantastische ervaring van maken.’’ -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM
Uren wachten op zorgtaxi na concert Jan Smit in Tilburg; medische verzorging moet in hal Schouwburg
TILBURG - Een bezoek aan haar idool Jan Smit zal Bianca Robben (32) zich nog lang heugen. De meervoudig gehandicapte vrouw moest zaterdagnacht tot half twee wachten voor ze werd opgehaald met de zorgtaxi. In een volle hal moest vervolgens ook haar katheter worden geleegd. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
PREMIUM
Tilburgs ziekenhuis ziet meer breuken bij festivals dan bij sneeuwval: ‘Gips is als een Italiaans maatpak’
TILBURG – Spekglad was het afgelopen week. Het zal dus wel druk geweest zijn op de gipspoli van het ETZ. Niet dus, zoals er wel meer verrassends valt op te tekenen vanuit de behandelkamers waar afgelopen jaar 12.000 patiënten werden geholpen.
-
PREMIUM
Vast in de lift? Het komt jaarlijks honderden keren voor in Brabant: 'Probeer niet zelf de deur te openen’
Je staat in de lift op weg naar de tiende verdieping en ineens valt hij stil. De deuren gaan niet open, het noodlicht springt aan en de knoppen reageren niet meer. Honderden keren per jaar zitten mensen vast in een lift in Brabant. De brandweer heeft inmiddels al heel wat opgesloten mensen bevrijd. -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUM
Goirle weet niet waardoor het zoveel geld aan hulp en zorg uitgeeft
GOIRLE - Hoe komt het dat Goirle veel meer kwijt is aan sociale uitgaven dan bijna even grote gemeenten als Oisterwijk, Dongen en Gilze en Rijen? Na een vergelijking kan het college op die vraag geen duidelijk antwoord geven.
In samenwerking met indebuurt Tilburg