Is dit nog wel jazzmuziek? ‘Het is een muzikaal verhaal’
TILBURG - Het heelal lonkt voor jazzpianist Sjoerd van Eijck. Voor muziekpodium Paradox in Tilburg stelde hij een droomkwartet samen.
Een fluwelen toucher op het klavier en een grote communicatieve kracht. De gevoelvolle jazzexploraties van de Bredase pianist en componist Sjoerd van Eijck (1992) raken je meteen. Lessen volgde hij aan het Tilburgs conservatorium waar hij nu zelf ook doceert.
In rap tempo heeft Van Eijck een eigen plek op de jazzagenda veroverd. Dit najaar bracht hij het debuutalbum Aurora uit met zijn formatie OAK. Begin 2022 staat een tournee gepland. Daarnaast maakt Van Eijck waardevolle vlieguren met het trio Mudita. Samen met zangeres Sanne Rambags en trompettist Koen Smits kiest Van Eijck onomwonden voor de directe, melodische schoonheid.
Droomensemble
Tijdens afgelopen November Music in Den Bosch speelde Mudita een gedenkwaardig optreden met slagwerkster Marilyn Mazur. Enkele dagen later kan Van Eijck al weer aan de slag met een nieuw gelegenheidskwartet. In 2019 kreeg hij van Paradox carte blanche om zijn eigen droomensemble samen te stellen. Vrijdag 19 november (20.30 uur) staat het kwartet in Paradox.
Het Tilburgse jazzpodium en broedplaats Paradox geeft vaker mensen de vrije hand. Zo krijgt de Tilburgse gitarist Bram Stadhouders voor de komende vier jaar een tweejaarlijkse carte blanche onder de titel Stadhouders Séances.
Scandinavische jazzmuziek kan me enorm inspireren. Heel aardse en tegelijkertijd weidse muziek.
Van Eijck is twee weken voor zijn optreden druk aan het componeren op het Paradox-podium. ,,Ze hebben een geweldige vleugel en in mijn eentje kan ik me dan helemaal focussen.” Hij pakt de klus serieus aan. Voor het carte-blanche-kwartet schrijft hij gloednieuw materiaal. ,,Ik mocht groot denken”, glimlacht hij. Van Eijck nodigde maar meteen zijn favoriete Noorse slagwerker uit, Jarle Vespestad van het Tord Gustavsen Trio.
,,Hij zei gelukkig meteen ‘ja’. Scandinavische jazzmuziek kan me enorm inspireren. Heel aardse en tegelijkertijd weidse muziek.” In zijn kwartet nemen verder saxofonist Jesse Schilderink en de Duitse cellist Jörg Brinkmann zitting. ,,In mijn composities durf ik steeds meer weg te laten. Veel vertellen met minder materiaal.”
Is het nog wel jazzmuziek die hij maakt? ,,Die vraag krijg ik vaak. Ik wil de luisteraar vooral meenemen in mijn verhaal.” Voor zijn nieuwe kwartet zoekt Van Eijck de allerhoogste sferen op. Pegasus heet zijn cyclus. ,,Ik heb me gestort op het heelal. Online heb ik de meest bijzondere planeten gevonden. Van de donkerste planeet in het universum tot de zwakke ster 51 Pegasi. Heerlijk om zo’n verhalend thema muzikaal in te kleuren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Willem II-trainer Kevin Hofland is boos op zijn ploeg na laat verlies bij FC Eindhoven
De stoom kwam nog net niet uit de oren bij Kevin Hofland na de uitwedstrijd bij FC Eindhoven. Diep in de extra tijd ging zelfs een punt nog verloren. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
PREMIUMST JOSEPHSTRAAT
Als deze villa kon praten, vertelde die mooie verhalen over loden pijpen en takelgaten
TILBURG - De voormalige fabrikantenvilla uit 1866 van Frits Aarts en Karen Leurs levert mooie vertellingen op bij de vleet. Over de vondst van een loden pijp mét oorkonde en een pauselijke onderscheiding voor huishoudster Kee en een takelgat in de woonkamer. -
PREMIUM
Bestuurder van gecrashte auto Ringbaan-Noord in Tilburg blijft verdachte; hij reed fors te hard
TILBURG - De 20-jarige Tilburger die vermoedelijk achter het stuur zat van de auto die vrijdag op de Ringbaan-Noord crashte, blijft verdachte in het politieonderzoek. Op camerabeelden die dit weekend rondgingen op sociale media is te zien dat de auto veel te hard reed.
-
Balende Michael de Leeuw na debuut bij Willem II: ‘Neem dan in ieder geval een puntje mee’
Michael de Leeuw kreeg een invalbeurt in de 70ste minuut, direct daarna maakte Willem II de 1-1 tegen FC Eindhoven, maar diep in de extra tijd ging het toch nog mis. ,,Enorm balen”, vond de aanvaller. -
PREMIUMEIGEN WEG
De Beerendijk in Esbeek, eerbetoon aan familie De Beer
ESBEEK - De Beer is een bekende naam in Esbeek. Drie generaties van familie De Beer woonden op een veehouderij aan de Hoogeindsestraat. Na ziekten en tragiek verliet de familie noodgedwongen de boerderij. Maar de buurt is hen niet vergeten, een breed zandpad kreeg de naam Beerendijk. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat.
In samenwerking met indebuurt Tilburg