Voelen en proeven op Herenboerderij Alphen: ‘Ik zei meteen: dit is precies wat we zoeken’
ALPEN - Het was een reis van drie jaar, maar zaterdag was het zover. Met een knip door het zelfgemaakte lint opende voorzitter Nol van den Berg officieel de Herenboerderij Alphen.
Voor coöperatievoorzitter Nol van den Berg was het een gedenkwaardig moment. ,,Zo'n drie jaar geleden hadden we het plan om ook in de omgeving van Tilburg een herenboerderij te starten. Boxtel was wat dat betreft voor ons een voorbeeld. Toen de boerderij aan de Goedentijd in Alphen in beeld kwam, zei ik meteen: 'dat is precies wat we zoeken'."
Met het vinden van boer Erik en de dagelijkse support van oorspronkelijke bewoonster Gina van Gorp als steun en toeverlaat was de basis gevonden. ,,Na de Algemene Ledenvergadering in januari hadden we meteen 130 instappers: nu zitten we met 223 certificaathouders en 420 monden al prima op koers. Op basis van de 14 hectare grond die nu gepacht wordt, kan de coöperatie ongeveer 500 monden aan."
Betrokkenheid
De betrokkenheid van de leden is daarnaast groot. ,,Prachtig om te zien hoe iedereen vanuit zijn kwaliteiten een bijdrage levert. Of het nu de verbouwing van de ligboxenstal is of het opzetten of beheren van de internetsite, we hebben kennis in huis."
De aan de opening verbonden inloopdag is vanwege de coronamaatregelen opgesplitst in drie groepen. ,,De laatste maanden was dit wel lastig; we hebben de komst van de vrijwilligers op het land en binnen moeten spreiden. En ook het afhalen van de groenten, twee keer per week, deden we via een 'ophaalstraat' vanuit de auto; dan mis je het persoonlijk contact."
De eerste oogstcijfers zijn indrukwekkend: zo'n 500 spitskolen, 2000 rode bieten, 2650 courgettes en maar liefst 29.000 eieren zijn door de leden opgehaald. Nol: ,,Het eerste vlees komt binnenkort: zes varkens hebben onlangs de boerderij verlaten. Die komen ingepakt terug voor onze vriezer."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Antoine probeert zijn zorgboerderij De Ponyfarm te redden: ‘Zo’n plek mag toch niet verdwijnen?’
TILBURG – Met zijn stadsboerderij De Ponyfarm hielp Antoine Verhoeven kwetsbare kinderen uit hun schulp te kruipen en zich te ontplooien. Na een inspectie van de gemeente dreigt zijn levenswerk om te vallen. Toch gloort er hoop. -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
Fred van maaltijdbezorgservice Frèd Mar Tèùs wint het Leuterconcours van Tilburg
TILBURG - Ludo van Vliet mag zich voor de vierde keer Opperleuterèr van Kruikenstad noemen. In de Tilburgse Concertzaal won zijn typetje Fred zaterdag niet alleen de gunst van de jury. Ook de publieksprijs mocht Van Vliet in ontvangst nemen. -
PREMIUM
Tilburgs ziekenhuis ziet meer breuken bij festivals dan bij sneeuwval: ‘Gips is als een Italiaans maatpak’
TILBURG – Spekglad was het afgelopen week. Het zal dus wel druk geweest zijn op de gipspoli van het ETZ. Niet dus, zoals er wel meer verrassends valt op te tekenen vanuit de behandelkamers waar afgelopen jaar 12.000 patiënten werden geholpen. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
met video
Nieuwe verdachte in zaak-Peter R. de Vries was eerder betrokken bij dodelijk geweld
De verdachte die gisteren werd opgepakt vanwege de aanslag op Peter R. de Vries is de Antilliaanse Tilburger Ludgardo S. (34). Hij is eerder veroordeeld voor een fatale overval, een maand geleden werd zijn broer doodgeschoten. -
-
-
PREMIUM
Tilburgse ambtenaren leggen werk een uurtje neer voor meer loon: ‘We houden niets meer over’
TILBURG - ,,Actie! Actie! Actie!” Dat klonk woensdag op het Stadhuisplein in Tilburg. Zo’n 150 vuilnisophalers, handhavers, zwembadmedewerkers en solidaire kantoorambtenaren legden het werk neer voor meer loon. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging
In samenwerking met indebuurt Tilburg