Tilburg helpt senioren om langer thuis te wonen
TILBURG - Tilburgse senioren die hun woning willen aanpassen om langer thuis te wonen, kunnen een lening krijgen van de gemeente. Die trekt daarvoor de komende vier jaar in totaal een miljoen euro uit.
Deze zogeheten blijverslening wordt op voorstel van Lokaal Tilburg bij wijze van proef ingevoerd. De gemeente mikt erop dat die per 1 juli wordt ingevoerd.
Een aantal andere gemeente hanteert dit instrument al. Doel: ook senioren met weinig of geen eigen vermogen in staat stellen zo lang mogelijk in eigen woning te blijven. De lening wordt uitgevoerd door het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse Gemeenten.
Tilburg gaat er vooralsnog uit van een gemiddelde van 15000 euro per lening. Daarmee zouden het eerste jaar zo'n vijftien leningen kunnen worden verstrekt. Jaarlijks is 2,5 ton beschikbaar. Omdat de leningen ook weer worden terugbetaald, kunnen na verloop van tijd naar verwachting steeds meer mensen er gebruik van maken.
Risico
Eigen woningen zijn gemiddeld minder vaak aangepast voor het geval mensen minder goed ter been worden of anderszins hulpbehoevend worden. Vooral eigenaars van middeldure en goedkopere woningen ondervinden volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken financiële belemmeringen als ze willen investeren: hun geld zit in de stenen.
Als leningen niet (op tijd) worden terugbetaald, ligt het risico geheel bij de gemeente. Dat is echter beperkt omdat bij hypotheciare leningen allerlei gareanties zijn ingebouwd. Om toch dit risico af te dekken is 50.000 euro beschikbaar uit de reserve Volkshuivesting.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
PREMIUM
Jumbo Food Markt opent de deuren: nieuwe hoop op Stappegoor
TILBURG - Met de opening van de Jumbo Food Markt, vandaag, maakt aloud chagrijn op Stappegoor plaats voor ambitie en hoop. ,,Dit kan een ideaal gebied worden voor een dagje uit met gezin. Nu samen de schouders eronder.” -
VIDEO
Burgemeester Weterings tevreden over Sinterklaasintocht Tilburg: ‘De juiste keuze gemaakt’
TILBURG - Burgemeester Theo Weterings stelt dat de gemeente Tilburg de juiste keuze heeft gemaakt door de demonstratie tegen Zwarte Piet niet toe te staan langs de route van de Sinterklaasintocht. Hij betreurt het dat een groep tegenstanders de toegestane demonstratie alsnog probeerde te verstoren. ,,Maar je had er niet aan moeten denken als dit incident zich in het centrum langs de route had afgespeeld.” -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Tilburger sprak in geheim af met criminele ‘Netflix-baron’ over duizenden kilo’s cocaïne
TILBURG - Twee Nederlandse drugsverdachten hebben begin dit jaar in een hotel in Córdoba een geheime ontmoeting gehad met de Spaanse drugsbaron José Bugallo, beter bekend als Sito Miñanco. Eén van hen is Martin G., een autohandelaar die oorspronkelijk uit Tilburg komt, weet het Brabants Dagblad. G. en twee andere Brabanders horen volgens de politie bij een criminele Nederlandse bende die op grote schaal drugs verhandelt in Spanje.
-
Eredoctoraten voor Amerikaanse wetenschappers op verjaardag Tilburgse universiteit
TILBURG - Twee Amerikaanse wetenschappers hebben donderdag op Tilburg University een eredoctoraat in ontvangst mogen nemen. Het gaat om Lars Hansen en Julia Herschberg. -
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
Reyrink in Haghorst neemt groot deel personeel Van Esch over
HAGHORST - Het Haghorstse bedrijf Reyrink is bereid het grootste deel van het personeel van de failliete Van Esch Groep over te nemen. ,,Zo'n 25 mensen hebben te kennen gegeven in principe bij ons in dienst te willen treden”, zegt directeur Ruud Reyrink.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer