Programma vierde periode biedt TOP Oss kansen op mooi seizoenslot: ‘Moeten we wel constant blijven’
TOP Oss beleefde met een geflatteerde ruime nederlaag tegen Heracles Almelo (1-5) een valse start van de vierde periode in de Keuken Kampioen Divisie. Maar de resterende duels van dit seizoen bieden mogelijkheden om het seizoen waardig af te sluiten.
Een programma met perspectief. Zo kun je de laatste negen wedstrijden van dit KKD-seizoen best omschrijven. Natuurlijk, TOP Oss als periodekampioen is een utopie. Dan moet er echt een wonder gebeuren. Maar een klassering in het linkerrijtje. Waarom niet?
TOP treft richting de eindstreep vooral ploegen uit het rechterrijtje: Jong PSV, Telstar, FC Dordrecht, Helmond Sport, Jong FC Utrecht en De Graafschap. Hier liggen gezien de vorm van de afgelopen weken mogelijkheden om er nog een mooi seizoenslot van te maken. ,,De afgelopen periode hebben we aardige clubs tegen gehad en het goed gedaan", vindt Thijs van Leeuwen.
De afgelopen periode hebben we aardige clubs tegen gehad en het goed gedaan. Dan moet het tegen de mindere clubs ook kunnen, zou je zeggen
TOP won vier van de laatste zes wedstrijden in de derde periode, weet de aanvallende middenvelder uit zijn hoofd op te lepelen. Zo werden FC Eindhoven, VVV-Venlo, Jong Ajax en FC Den Bosch geklopt. ,,Dat is voor TOP Oss natuurlijk best lekker, zeker tegen zulke tegenstanders. Dan zou je zeggen dat het tegen de mindere clubs ook moet kunnen.” Hij verbindt daar wel één voorwaarde aan: ,,We moeten constant blijven.”
Lees ook
Clubliefde bestaat nog in Oss: ‘Ik zie hem vaker naakt dan mijn eigen vrouw’
Heel ver willen ze in het Frans Heesen Stadion niet vooruitkijken. Wels zegt iedere wedstrijd voor de winst te willen gaan ongeacht of hij een fikse waslijst aan afwezigen heeft zoals tegen Heracles (negen blessures en een schorsing) het geval was. ,,Anders kunnen we niet zo goed thuisblijven", stelde hij na het verlies.
Tegen de titelkandidaat vond Wels dat zijn ploeg goed voor de dag was gekomen. ,,Een paar weken geleden verloren we met dezelfde cijfers van MVV en toen heb ik geen goed TOP gezien. Deze nederlaag geeft mij een ander gevoel.”
Kritisch na tegengoals
Na de tegentreffers kraakten zowel coach als invaller Kyvon Leidsman, die de eretreffer maakte en dicht bij nummer twee was, een kritische noot. ,,De manier waarop we goals tegen krijgen, dat moet eruit", zeiden de spits en de trainer afzonderlijk van elkaar. Wels: ,,Je moet een over-mijn-lijk-mentaliteit tonen bij hoekschoppen en die miste ik.” Laursen scoorde twee keer uit een corner en maakte uiteindelijk een hattrick. Ook Marko Vejinovic en Rigino Cicilia verschenen op het scorebord.
Nog even terug naar de komende weken, waarin TOP toch richting de middenmoot hoopt te kruipen. Dat moet gebeuren zonder aanvoerder Rick Stuy van den Herik die zijn voorste kruisband heeft afgescheurd tegen Jong Ajax. ,,Ik denk dat het programma gunstig is. We moeten gewoon lekker de lijn doortrekken en zoveel mogelijk winnen", aldus Leidsman. Wels: ,,We willen vermaken, aan klantenbinding doen en zelf tevreden afsluiten.” Telstar is gewaarschuwd.
Resterende programma TOP Oss
• zondag 26 maart: Telstar (uit)
• vrijdag 31 maart: Helmond Sport (thuis)
• maandag 10 april: Jong FC Utrecht (uit)
• vrijdag 14 april: De Graafschap (thuis)
• vrijdag 21 april: Willem II (uit)
• vrijdag 28 april: Almere City (thuis)
• maandag 8 mei: Jong AZ (uit)
• vrijdag 12 mei: Jong PSV (thuis)
• vrijdag 19 mei: FC Dordrecht (uit)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ketchupflestheorie geldt ook voor Delano Ladan: ‘Ik wil snel van de nul af’
Tegen PEC Zwolle aast TOP Oss weer op een stunt. De ploeg van trainer Kristof Aelbrecht heeft laten zien dat het erin zit, maar door een gebrek aan goals komt TOP voorlopig niet weg uit de kelder van de Keuken Kampioen Divisie. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
Dit is de datum waarop TOP Oss het duel met Jong AZ overspeelt
De nieuwe datum voor de wedstrijd tussen TOP Oss en Jong AZ is bekend: maandag 16 januari om 20.00 uur, zo bevestigt het competitiebestuur betaald voetbal. Het duel moet worden overgespeeld na een administratieve fout bij de thuisploeg. -
PREMIUM
Jearl Margaritha openhartig over afwezigheid bij TOP Oss: ‘Ik heb het gevoel dat we nu op één lijn zitten’
Na twee maanden afwezigheid is Jearl Margaritha weer helemaal terug bij TOP Oss. De aanvaller bewees tegen Jong AZ direct zijn waarde met een schitterend doelpunt. Wat is er precies gebeurd en waar ging het mis?
-
TOP Oss zint op sportieve wraak tegen FC Eindhoven: ‘We moesten de vinger wel op de zere plek leggen’
TOP Oss jaagt vanavond tegen FC Eindhoven op eerherstel. Niet per se vanwege het verlies in oktober (2-1), zegt trainer Klaas Wels, maar door de zwakke tweede helft bij MVV van vorige week.Oss -
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Teleurgestelde Rick Dekker verwacht meer van zijn tijd bij TOP Oss: ‘Heb niet altijd mijn niveau gehaald’
Een pijnlijke avond voor TOP Oss, dat op eigen veld tegen PEC Zwolle de grootste nederlaag van het seizoen leed: 0-5. Rick Dekker stond voor het eerst sinds 26 augustus in de basis. Zijn periode in Oss verliep voor hem tot dusver teleurstellend.