TOP Oss bereidt zich voor op onvoorspelbaar Jong AZ
Terwijl TOP Oss droomt van een derby tegen FC Den Bosch vrijdag mét publiek, wacht maandagavond eerst nog het duel met Jong AZ. Misschien wel de moeilijkst te voorspellen match in een zware week voor de Ossenaren.
De training op zondagochtend is voor veel spelers een stuk korter dan zij doorgaans daags voor een wedstrijd gewend zijn. ,,De jongens die vrijdagavond gespeeld hebben, hebben zaterdag hersteltraining gehad, en vandaag 45 minuten buiten”, vertelt coach Bob Peeters. Maandagavond mogen zij alweer aan de bak, want dan wacht het thuisduel met Jong AZ dat eerder werd afgelast door coronabesmettingen bij de Alkmaarders.
Volwassen
Vrijdag won Jong AZ in eigen huis met 2-0 van VVV, terwijl de Ossenaren in Helmond een 3-1 overwinning boekten. De trainer van TOP Oss zag zijn ploeg de eerder vaak moeizame eindfase daar eindelijk volwassen uitspelen. ,,We hielden de bal vooraan, en als deze buiten ging, gingen we daar ook druk zetten. Dan geef je een tegenstrever geen enkel moment het gevoel dat ze zich terug in de wedstrijd kunnen knokken.”
Wil TOP Oss aansluiting bij de middenmoot vinden, zal het thuis opnieuw voor de winst moeten gaan. Eenvoudig is die klus niet. ,,De energie van vrijdag moet je meepakken, maar maandag zal het een totaal andere wedstrijd zijn”, weet de trainer.
Onvoorspelbaar
Zijn basiself heeft nog 90 minuten in de benen, terwijl AZ veel frisse spelers kan opstellen. Dat maakt hen even fit als onvoorspelbaar. ,,Het is een ploeg waarop je je moeilijk kunt voorbereiden. Hun speelwijze wijzigt vaak, wat het moeilijk maakt om te analyseren, en je weet niet wie gaat spelen.”
Vooralsnog lijken de Osse spelers ongeschonden uit het duel gekomen te zijn. De hoop is bovendien dat zij op maandagavond hun voorlopig laatste wedstrijd zonder publiek spelen. De dag erop vindt de volgende persconferentie van het kabinet over de dan geldende coronamaatregelen alweer plaats. Indien de stadions dan opnieuw niet voor publiek open mogen, zijn de clubs in de eerste divisie van plan dit tijdens de volgende speelronde demonstratief tóch te laten gebeuren.
Dat zou betekenen dat de derby van TOP Oss tegen FC Den Bosch vrijdagavond dan samen met de supporters plaatsvindt. ,,Zulke wedstrijden, daar moet het publiek bij zijn”, vindt Peeters. ,,Voetbal draait om emotie en entertainment. Dan ga je wel sfeer creëren in het stadion. Zeker als we maandagavond tot een goed einde weten te brengen.”
TOP Oss - Jong AZ
Maandag 24 januari, 20:00 uur, Frans Heesen Stadion, Oss
Scheidsrechter: Cantineau
Vermoedelijke opstelling TOP Oss: Alblas; Fleuren, Piqué, Lammers, Pata; Stuy van den Herik, Kaak, Sanches; Margaritha, Tejan, Guezen. (Geblesseerd: Velecky)
Laatste onderlinge duel: Jong AZ - TOP Oss (1-0), Maandag 23 augustus, 2021
Bijzonderheden: Bij TOP Oss begint Richonell Margaret vermoedelijk op de bank. De 21-jarige aanvaller wacht wellicht een rol als pinchhitter tegen de club waar hij formeel onder contract staat, en die hem momenteel verhuurt aan de Ossenaren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Van der Steen mist mannelijkheid, Kaak leert in de derby weer van voetbal houden
Voor de een is tegen een avond als deze niet op te voetballen, de ander vindt er juist zijn liefde voor het spel in terug. FC Den Bosch-goalie Wouter van der Steen en TOP Oss-middenvelder Lion Kaak beleefden de derby op twee heel verschillende manieren. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
TOP Oss wil Jong Ajax na stunt in Volendam van revanche afhouden
Het beloftenteam van Ajax heeft nog een appeltje te schillen met TOP Oss. Uitgerekend de Amsterdammers binnen de Osse club hebben momenteel echter de wind in de zeilen. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
TOP Oss-keeper Norbert Alblas zwaar geblesseerd in verloren thuisduel met Roda JC
TOP Oss kreeg na 20 minuten een letterlijk en figuurlijk pijnlijke openingstreffer om de oren in duel met Roda JC. Keeper Norbert Alblas raakte daarbij zwaar geblesseerd. De Ossenaren kwamen later nog op gelijke hoogte, maar hielden aan de grimmige wedstrijd uiteindelijk geen punten over: 1-2.
-
TOP Oss wil de scorende lijn doorzetten tegen Telstar
TOP Oss-trainer Bob Peeters schoof vorige week flink in zijn basiself, met succes. Voor het uitduel met Telstar is vooral de keus wie als rechtsback speelt een gewichtige. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Kay Tejan trapt TOP Oss met hattrick naar drie punten
Kay Tejan poetste in Helmond op vrijdagavond de achterstand van TOP Oss weg, en stopte niet meer met scoren tot zijn hattrick compleet was. “Heerlijk”, glunderde hij.