Teambaas Sunweb trots op uitstekende Tour: ‘Onze mentaliteit maakt wie we zijn’
Wielerploeg Sunweb kent een uiterst succesvolle Tour de France met twee ritzeges van de Deen Søren Kragh Andersen en één van de Zwitser Marc Hirschi. Voor teambaas Iwan Spekenbrink is dat succes helemaal geen verrassing, maar het resultaat van de werkwijze die de kans op succes zo groot mogelijk moet maken.
Delen per e-mail
De selectie van Sunweb vooraf aan de Tour de France deed bij menigeen de wenkbrauwen fronsen. Geen klassementsrenners als Wilco Kelderman, Sam Oomen en geen Michael Matthews, maar jonge renners als Marc Hirschi, Joris Nieuwenhuis en sprinter Cees Bol. ,,Ik snap dat mensen die er wat verder vanaf staan, denken dat de opstelling een indicatie voor resultaat geeft. Maar topsport gaat voor ons om zo veel meer dingen. We gaan altijd voor de beste kansen en dit waren voor deze Tour onze beste kansen.”
Spekenbrink zag de potentie in deze ploeg al vorige zomer. ,,Renners opstellen is het begin van de keten, dan moeten er nog allemaal andere dingen gebeuren om succesvol te zijn. Daar zijn we als ploeg nou heel goed in. In deze Tour pakt dat goed uit, maar dat het zo zou lopen, kun je natuurlijk niet verwachten.”
Volgens de teambaas rijden zijn renners altijd hetzelfde, namelijk met de vragen: waar ligt onze grootste kans en hoe pakken we het aan? Dat vraagt bij de renners om flexibiliteit. Volgens Spekenbrink is dat het verschil tussen een plan en een scenario. ,,In de wielersport heb je heel veel zaken niet in de hand, zoals je 168 tegenstanders. Je moet voorbereid zijn op dingen die kunnen gebeuren en moet kunnen schakelen. Dat is onderdeel van een goede moderne wielrenner zijn.”
,,Wij doen daarnaast aan teamwork. We hebben drie coaches achter die renners aanrijden die bloedfanatiek zijn. Toen vrijdag de finale zo hard werd gemaakt dat het niet meer te controleren was voor een sprint, wisten we dat we mee moesten zitten. Was dat niet gebeurd, dan hadden we het maximale uit de sprintkans proberen te halen. Het is de kunst dat je daar als team op reageert. “
Een ander voorbeeld is volgens Spekenbrink de manier waarop het team heeft gereageerd op de coronamaatregelen. ,,Dat is een realiteit die we niet kunnen beïnvloeden, maar hoe gaan we daar zo goed mogelijk mee om”, zegt hij. ,,We zijn als ploeg extreem ver gegaan in onze bubbel. Vervolgens hebben we besloten dat we ons daar niet meer druk om maken. Laten we ons vooral druk maken hoe we wedstrijden winnen. En die mentaliteit, ik ben blij dat die terug in de ploeg is, want die maakt wie we zijn.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Pogacar wint bij debuut: ‘Was al blij geweest met laatste plaats’
Meedoen aan de Tour de France was zijn jeugddroom. Tadej Pogacar maakte van zijn debuut in de grootste wielerkoers ter wereld een avontuur met een bizar einde. De 21-jarige Sloveen zag zich in Parijs terug als de op een na jongste Tourwinnaar ooit. Met dank aan een onwaarschijnlijk goed optreden in de tijdrit van zaterdag. ,,Dat ik hier win, is eigenlijk amper te bevatten.” -
Bol kijkt uit naar sprint op Champs-Élysées: ‘Het is nog niet klaar’
Cees Bol maakte vandaag kans op de etappewinst, maar massaal werd er niet gesprint om de overwinning. Søren Kragh Andersen sprong weg uit een grote groep en bezorgde Sunweb de derde ritzege. ,,Het gaat echt hartstikke goed", zei Bol na afloop. -
PREMIUM
Het WK direct na de Tour: een must of een last?
Het peloton vertrekt uitgeput uit de Alpen, nog drie etappes tot Parijs. En op deze atypische ‘coronakalender’ is een week later al weer het WK. Rijdt de nieuwe wereldkampioen júíst in deze Tour? -
Pogacar in geel naar Parijs: ‘Het was eigenlijk al een droom om deel te nemen’
Tadej Pogacar kan het logischerwijs nog nauwelijks bevatten. De 21-jarige Sloveen reed vandaag op historische en sensationele wijze naar de eindzege in Tour de France door landgenoot Primoz Roglic de gele trui afhandig te maken in de tijdrit. ,,Ik ging vol gas.” -
PREMIUM
De snor, een frietkraam en een halfgod: de Tour van A tot Z
In drie weken tijd reed het peloton van Nice naar Parijs, nu is het tijd om terug te blikken. De Tour de France (letterlijk) van A tot Z.
-
Van Aert vindt het jammer dat Zeeman weg is: ‘Maar hij is nog wel betrokken’
Jumbo-Visma wilde vrijdagochtend bij de start liever niet meer reageren op het incident van woensdag, waarna ploegleider Merijn Zeeman uit de koers werd gezet. Toch gaf tweevoudig ritwinnaar Wout van Aert een korte reactie bij de start van de negentiende rit in Bourg-en-Bresse. ,,Het is natuurlijk heel jammer dat Merijn niet meer in de koers is", aldus de Belg. ,,Maar hij is wel nog altijd betrokken bij de ploeg." -
Tour de France
Pogacar brengt gele trui veilig naar Parijs, slotrit prooi voor 'groene’ Sam Bennett
De 21ste en laatste etappe in de Tour de France is een prooi geworden voor groenetruidrager Sam Bennett. De Ier van Deceuninck-Quick Step was in de massasprint op de Champs-Élysées de snelste, voor wereldkampioen Mads Pedersen. De gele trui van Tadej Pogacar kwam niet meer in gevaar, waardoor de 21-jarige Sloveen bij zijn debuut de Tour wint. -
Dumoulin hoopt twee plaatsen te stijgen: ‘Het wordt de grote plaat trappen en dan zullen we wel zien’
Hij begint als nummer negen in het klassement aan de 36,2 kilometer lange tijdrit naar La Planche des Belles Filles, maar kan nog twee plaatsen stijgen. Tom Dumoulin kijkt uit naar de tijdrit op de voorlaatste dag van de Tour de France. ,,Ik ga er gewoon vol voor. Ik weet niet wat ik kan verwachten.”