Illegale productieplek voor waterpijptabak ontdekt in schuur Uden
UDEN - Een illegale productieplek voor waterpijptabak is opgerold in een schuur bij een huurwoning in Uden. Naast een grote hoeveelheid tabak werden ook apparaten in beslag genomen. Over eventuele aanhoudingen is niets gemeld.
Politie, douane en het regionale Interventieteam Maas en Leijgraaf trokken samen op bij deze handhavingsactie. Die begon na een anonieme tip over een zoetige, anijsachtige geur bij het pand. Zo’n geur kan duiden op productie van drugs.
Toen de politie ter plaatse zag dat het om illegale, niet geregistreerde tabak ging, werd de douane erbijgehaald. Die nam de tabak en de productiemiddelen in beslag.
De inval geschiedde dinsdag en is pas vrijdag bekendgemaakt. Het interventieteam heeft de vondst intussen gemeld aan verhuurder Area. Nog niet duidelijk is welke vervolgstappen deze corporatie onderneemt. Ditzelfde geldt voor de gemeente Maashorst.
Rüpp looft handhavingsactie
Burgemeester Paul Rüpp liet wel al direct weten de ‘snelle handhavingsactie’ tegen de illegale fabricageplek te waarderen: ,,Je moet er toch niet aan denken dat er iets ontploft. Of dat er mensen ziek worden of komen te overlijden nadat ze die illegaal geproduceerde tabak hebben gerookt!”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Judy Baauw zat na duimbreuk met angst op de BMX-fiets: ‘Ik dacht steeds: als ik nu iets aantik, kan ik weer liggen’
Tot haar eigen verrassing haalde Judy Baauw (28) afgelopen weekeinde twee keer het podium in Frankrijk. De BMX’ster uit Zoelmond worstelde na een duimbreuk lange tijd met gevoelens van angst en spanning op de fiets, maar is haar mentale dip te boven. -
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Kritiek op verplaatsing Jonkergouw in Schaijk blijft: ‘Deze procedure is een wassen neus’
SCHAIJK – Het voorgenomen besluit van B en W van Maashorst om tuinbouwbedrijf Jonkergouw te verplaatsen van de westkant naar de oostkant van Schaijk, blijft bij veel omwonenden vragen oproepen. Zij vinden de verhuizing het verschuiven van het probleem. Naar hun mening hoort het bedrijf op een industrieterrein thuis. -
PREMIUMGelukkig getrouwd
Zestig jaar vol liefde en mooie verhalen
Jo en Martina Kouwenberg hebben veel mooie, maar ook verdrietige momenten meegemaakt. Hun liefde voor elkaar en hun gezin staat centraal. Deze week vierde het paar hun zestigjarig huwelijksjubileum. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
PREMIUM
Schijndel houdt voorlopig reclamebelasting in centrum: te weinig respons ondernemers
SCHIJNDEL - In Schijndel komt voorlopig geen bedrijveninvesteringszone (BIZ) voor het centrum. Dat is een belasting voor eigenaren van panden en ondernemers voor reclame-uitingen. Te weinig ondernemers reageerden op de enquête van de gemeente. -
-
-
PREMIUM
Heeschenaren zijn stank en vettige neerslag zat: frietfabriek moet van gemeente snel iets doen aan overlast
HEESCH - Aan de Nieuwstraat 10 in Heesch zit sinds twee jaar De Frietspecialist. Daar worden ambachtelijke frieten gemaakt en voorgebakken, om daarna hun weg naar cafetaria en restaurants te vinden. Sinds de start is de overlast voor de buurt echter groot. ‘Het is een penetrante rotgeur.’ -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.