Ziekenhuis Bernhoven haalt in de regio 8 miljoen euro op via obligaties
UDEN/OSS - Ziekenhuis Bernhoven heeft afgelopen maanden in de regio 8 miljoen euro opgehaald via obligatieleningen. Dat is 5 miljoen meer dan vorig jaar.
Algemeen directeur Geert van den Enden ziet de opbrengst als ‘een grote steun in de rug voor ons hele team in een wederom zwaar coronajaar'. Net als voorgaande jaren konden inwoners uit het werkgebied van het ziekenhuis en medewerkers obligaties kopen. Bernhoven is het enige ziekenhuis in Nederland dat op deze manier geld ophaalt.
Armslag
Met het geld van de obligaties dat door de kopers voor 10 jaar aan Bernhoven wordt uitgeleend tegen 4 procent rente lost Bernhoven allerlei leningen bij de huisbanken af. De financiële ruimte die daardoor ontstaat geeft het ziekenhuis meer armslag. De obligaties versterken volgens het ziekenhuis ook de band tussen Bernhoven en de bewoners in de driehoek Oss-Uden-Veghel.
Laatste jaar
Al het personeel krijgt jaarlijks een obligatie ter waarde van 100 euro van Bernhoven als blijk van waardering. Bijkopen mag ook. Medewerkers kochten in totaal in voor zo'n 725.000 euro aan obligaties, het resterende bedrag van 7,3 miljoen kwam van buiten.
Volgend jaar is de laatste mogelijkheid om te investeren in obligaties van Bernhoven. Voor grotere investeerders met bedragen van 100.000 euro is het vanaf 1 novembermogelijk om obligaties te kopen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Vraag naar meer sociale huur in Ruimte voor Ruimteplannen Meierijstad
MEIERIJSTAD - Drie raadsfracties in Meierijstad willen dat de gemeente extra haar best doet om meer sociale huurwoningen te laten bouwen in zogenoemde Ruimte voor Ruimteplannen. Daarbij krijgen agrariërs als ze stoppen de mogelijkheid om een of meer woningen te bouwen. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Kritiek op verplaatsing Jonkergouw in Schaijk blijft: ‘Deze procedure is een wassen neus’
SCHAIJK – Het voorgenomen besluit van B en W van Maashorst om tuinbouwbedrijf Jonkergouw te verplaatsen van de westkant naar de oostkant van Schaijk, blijft bij veel omwonenden vragen oproepen. Zij vinden de verhuizing het verschuiven van het probleem. Naar hun mening hoort het bedrijf op een industrieterrein thuis.
-
PREMIUM
Een coup in de derde divisie? UDI’19 wil vijf spelers weghalen bij OSS’20: ‘Ik vind het super treurig’
Spraakmakend nieuws in de hoogste regionen van het amateurvoetbal: OSS’20 lijkt aan het einde van dit seizoen voor een deel leeg te lopen. UDI’19 wil vier of vijf spelers wegplukken op sportpark De Rusheuvel, dat wekt met name in Oss enige wrevel op. -
-
-
PREMIUM
Heeschenaren zijn stank en vettige neerslag zat: frietfabriek moet van gemeente snel iets doen aan overlast
HEESCH - Aan de Nieuwstraat 10 in Heesch zit sinds twee jaar De Frietspecialist. Daar worden ambachtelijke frieten gemaakt en voorgebakken, om daarna hun weg naar cafetaria en restaurants te vinden. Sinds de start is de overlast voor de buurt echter groot. ‘Het is een penetrante rotgeur.’ -
PREMIUM
De seniorenraad Schijndel heeft het voor elkaar: de appartementen van de Vossenberg krijgen straks een ontmoetingsruimte
SCHIJNDEL - Eric de Goeij zou best een vreugdesprongetje willen maken. Bij de zeven appartementen voor senioren in het project Vossenberg komt een ontmoetingsruimte. Daarmee kan de eenzaamheid onder ouderen worden bestreden. ,,We zijn heel blij dat het is gelukt”, zegt De Goeij.