Bloedstollende drakenboot races in Almkerk
ALMKERK -Voor de derde keer vinden vandaag Drakenboot races plaats in een kanaal tussen Almkerk en Uitwijk. Twaalf teams met elk achttien roeiers vechten dan om de overwinning.
De teams bestaan uit roeiers die elkaar kennen van voetbal, de Soos, Xinix, de sportschool of in het geval van De Draken van Vrouwenboot, uit een groep vrouwen die op enige manier elkaar ergens van kennen. Sandra Colijn is er één van: “Heerlijk om dit met elkaar te doen. We hebben zelfs twee keer getraind en zijn één van de twee boten met alleen vrouwen”.
De races zijn over komen waaien uit Gorcum, waar ook elk jaar wedstrijden plaatsvinden. Dyon Bogers ondersteunt de wedstrijden als stuurman voor de teams. “Het is wel veel moeilijker water hier, dan in Gorcum verklaart hij”. Kevin van der Stelt uit het team van vrijwilligers van de De Soos merkt op: “Het gaat om de lol, maar iedereen is bloedfanatiek”.
Dat blijkt ook, want als alle kwalificaties geroeid zijn, moet de jury nog in gesprek over het vaststellen van de uitslag. Het team Almdragons kwam er na de vier voorronden als snelste uit. Verwacht wordt dat dat team nu opnieuw gaat winnen. Dat team won ook de eerste editie van twee jaar terug. Vorig jaar werd die boot de loef afgestoken door The Girl with the Dragon Tattoo.
Ondanks het wat miezerige weer stond er toch veel volk op de kant Het was veel minder dan vorig jaar, toen er elfhonderd bezoekers waren. De regen zorgde er wel voor dat het terrein wat soppig en glibberig werd. De inzet van de roeiers leed er niet onder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
Dronken man (28) klimt op dak woning in Waalwijk en wordt aangehouden
WAALWIJK - Een 28-jarige dronken man heeft het zondagnacht wel erg bont gemaakt in de Mr. van Maanenstraat in Waalwijk; hij zorgde voor flink wat overlast en klom zelfs op het dak van een woning. De politie laat weten dat hij is aangehouden. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
Gratis voor abonnees
Lees de krant online
-
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.
-
RKC-captain Meulensteen wil graag naar Vitesse, clubs in gesprek
RKC en Vitesse voeren gesprekken over de overstap van aanvoerder Melle Meulensteen (22). De verdediger zelf wil de stap naar Arnhem graag maken. -
PREMIUM
Roeiers geven alles bij Drakenbootraces in Almkerk: ‘We leven hier al drie jaar naar toe’
ALMKERK - Het gaat er niet om wie er wint, maar toch was de spanning te snijden bij de vierde editie van de Almkerkse Drakenbootraces. Al het hele jaar leven de deelnemers aan het evenement naar de wedstrijden toe. -
Boze boer kan oor beter bij Duinboeren te luister leggen
‘In plaats van op de trekker naar Den Haag te rijden, zijn wij al langere tijd bezig met verduurzamen, want iedere bedreiging biedt weer een kans’, zei een van de Duinboeren twee weken terug op boerderijterras de Ritskampen in Vlijmen, waar ze open dag hielden. Ze waren verbaasd dat er zo veel publiek was.