Diamanten echtpaar Slaats-Merkx: ‘Gelukkig samen en met de familie’
,,We zijn nog altijd heel gelukkig samen en zijn blij met onze familie”, zegt Tonnie Slaats-Merkx (81). Ze trouwde op 19 oktober 1961 met Sjef Slaats (85). Inmiddels zijn ze 60 jaar getrouwd en vierden ze hun diamanten jubileum op 19 oktober. Ook burgemeester Sacha Ausems kwam op bezoek in Waalwijk om het echtpaar te feliciteren.
,,Sjef was timmerman bij Van der Aa en ik werkte daar als huishoudelijke hulp. Ik kwam twee keer per dag koffie brengen in de werkplaats en zo sloeg de vonk over”, vertelt Tonnie. Het was liefde op het eerste gezicht en we zijn na een jaar getrouwd. Zijn vader was zo blij dat hij mij had gevonden, want daardoor bleef Sjef thuis wonen. Uiteindelijk hebben we zijn vader nog negen jaar bij ons in huis genomen.”
Het echtpaar woont al ruim 60 jaar in Waalwijk. Sjef is heel lang timmerman geweest en heeft op een gegeven moment zijn eigen trappenzaak opgezet. Tot zijn 70e heeft hij gewerkt. Tonnie was thuis met de twee kinderen. ,,Het zijn echt schatten, onze kinderen. We genieten daar echt van. We hebben ook nog vier kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen”, vertelt Tonnie.
,,Geven en nemen is het belangrijkst in ons huwelijk. We verstaan elkaar goed en zijn gelukkig met onze familie”, aldus Tonnie. ,,Daarnaast rijden we in onze vrije tijd veel op de fiets en de scooter door de regio. Naar Zaltbommel of Slot Loevestein.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Moedige reddingsactie bij brandende boot maakt indruk: Peter uit Waalwijk krijgt ‘heldenpenning’
WAALWIJK - Het had helemaal fout kunnen aflopen. Maar Waalwijker Peter Verhoef hield het hoofd koel en redde een Belgisch echtpaar van hun brandende boot. Zijn heldendaad is nu beloond met de bronzen legpenning. -
Angstig RKC begint te laat met voetballen en blijft steken op gelijkspel tegen Sparta
RKC heeft een punt overgehouden aan een gezapig duel met Sparta. In Rotterdam stonden de Waalwijkers verdedigend goed, maar kwamen ze zelf ook niet tot scoren. De wedstrijd, die pas het laatste kwartier leuk werd, eindigde in 0-0. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Lucas werd voor zijn gezondheid veganist en past dat nu ook toe in zijn lunchroom: ‘Heel lastig voor een bakker’
HEUSDEN - De vesting van Heusden heeft sinds kort een vegan lunchroom, bij Bakkertje Deeg. Dat daarmee is gestart, heeft niet zozeer met de marktontwikkeling te maken. Wel met de gezondheid van de eigenaar, Lucas Vermeulen (55). -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
-
-
PREMIUMupdate
Nog even geduld met aanpak gevaarlijk kruispunt in Haarsteeg, plan schiet al wel op
HAARSTEEG - Een pan voor de definitieve aanpak van de gevaarlijke kruising Mommersteeg-Tuinbouwweg in Haarsteeg is in de maak. Maar eerst moet duidelijk zijn hoe de Tuinbouwweg eruit komt te zien. Tot die tijd moeten de onlangs getroffen tijdelijke maatregelen volstaan. -
PREMIUM
‘Wij kunnen sneller en goedkoper bouwen dan grote gemeenten; geef ons dan ook de kans, minister’
VEGHEL/WAALWIJK - Nederland schreeuwt om nieuwe, betaalbare woningen, maar middelgrote gemeenten, zoals Waalwijk, Meierijstad en Oosterhout vinden dat zij niet of nauwelijks de kans krijgen om ze te bouwen. Terwijl ze concrete plannen en locaties hebben voor 65.000 huizen.