Roze Kasteel: Roze maakt plaats voor baksteenkleur, donkerrood, grijs en geel
DRUNEN - Het ‘Roze Kasteel’ op Landgoed Steenenburg in Drunen krijgt weer een kleur. Of beter gezegd, kleurén. Na uitvoerig overleg is gekozen voor kleuren die zo goed als mogelijk overeenkomen met de kleuren die het gebouw in 1875 had, toen architect Van Tulder de laatste grote aanpassingen deed. ,,We willen het negentiende eeuwse karakter van het kasteel laten herleven”, stelt bouwhistorica Renée Feenstra van Bureau Delfgou.
Concreet betekent het besluit dat baksteenkleur, donkerrood, grijs en een geelachtige pasteltint straks de gevels en kozijnen van het kasteel gaan sieren. De discussie over de kleurstelling leidt overigens wel tot vertraging van enkele maanden. De oplevering staat nu gepland voor februari volgend jaar, en eventueel nog zo'n twee maanden later. Volgens de gemeente leidt dat niet tot extra kosten. De restauratie kost ruim 1,4 miljoen euro. Heusden kreeg 400.000 euro subsidie van de provincie.
Rood, grijs en geel
De torentjes en de trapgevel krijgen een baksteenkleur. De kozijnen van het in 1875 aangebouwde deel van het voormalige Kasteel d’Oultremont worden donkerrood. Sommige delen in de middengevel van het kasteel worden grijs geschilderd. Daarmee moeten ze de uitstraling van natuursteen krijgen, aldus Feenstra.
De zuidelijke vleugel van het kasteel krijgt een aparte behandeling. De roze verf die er ten tijde van het land van Ooit op aan was gebracht ‘ademde’ niet, waardoor de bakstenen zijn aangetast. Daarom moet er een nieuwe beschermlaag overheen: zou dat niet gebeuren dan zouden de stenen vollopen met water, waardoor ze in geval van vorst zouden kunnen scheuren. De kleur die hier terugkomt is een geelachtige pastelkleur, gebaseerd op de onderliggende ijsselsteentjes. De kozijnen in dit gedeelte worden crème met wit.
‘Helaas vertraging’
De keuze voor de kleuren nam de nodige tijd in beslag, zo laat de gemeente weten, onder meer vanwege noodzakelijke overleg met de Monumentencommissie en de Rijksdienst voor het Culturele Erfgoed (RCE). Samen door de drukte bij de aannemer en onderaannemers en door nieuwe inzichten heeft dat ‘helaas geleid tot vertraging', stelt de gemeente. De vertraging komt deels doordat de weersverwachtingen minder geschikt zijn voor het aanbrengen van een kaleilaag of schilderwerk.
De restauratie startte half januari. Volgens de planning zou het kasteel in eerste instantie in september opgeleverd worden. Later werd duidelijk dat het wat langer zou gaan duren, nu is dus opnieuw sprake van vertraging. Onderdeel van de restauratie is de sloop van de serres die in het ‘Ooit-tijdperk’ zijn aangebouwd. Zo goed als mogelijk werden de muren ontdaan van de roze verf. Leien en loodwerk zijn vervangen, net als de dakvoetconstructie en een deel van de dakgoten.
Heusden wil het kasteel na de restauratie verkopen en wil graag dat het een min of meer openbare bestemming krijgt, waarbij wordt gedacht aan horeca. Op Landgoed Steenburg komen ook zo'n 220 huizen, waaronder ongeveer 120 zorgappartementen. Jan Kelders sr. wil er een hoogwaardig medisch diagnostisch centrum realiseren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
PREMIUM
Voormalig café ’t Vat in Haarsteeg nu bewoond door uitbaters; ‘Met pijn in ons hart hebben we kroeg zelf gesloopt’
HAARSTEEG – Alle grijsgedraaide lp’s liggen op zolder en de dj-booth heeft ruimte gemaakt voor de achterdeur. Fotoalbums zijn stille getuigen van gezellige tijden in ’t Vat. De bruine kroeg die als thuis voelde en dat nog steeds is voor de bewoners Cees en Ank Verbunt. -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
PREMIUM
Jeu-de-boulesvereniging Bâtard werd hard geraakt door dodelijk ongeluk voorzitter, maar heeft nu toch weer houvast
DRUNEN - Bâtard, die zaterdag een toernooi hield, heeft zijn zaakjes heel goed voor elkaar. Toch raakte de Drunense club afgelopen zomer behoorlijk van de leg. Een niet-bouler hielp de jeu-de-boulesvereniging uit de brand. -
Ongeluk met meerdere voertuigen op A59: weg weer vrij
Op de A59 bij Drunen-West is maandagochtend iets voor 08.00 uur een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd. Daardoor reed het verkeer bij de plek van het ongeluk via de vluchtstrook.
-
PREMIUM
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
-
-
Hoe zien Waalwijkers hun stad? Groot foto-project leidt tot expositie
WAALWIJK - Kunstencentrum Waalwijk houdt een groot foto-project ‘Waalwijk op de Rails’. Het wil hierbij zoveel mogelijk mensen betrekken. Iedereen kan foto's aanleveren, die een beeld geven van de stad. Het leidt tot een speciale expositie. -
Niels Aussems vangt bot met ‘lobby’: geen gemeentelijk ombudsman in Waalwijk
WAALWIJK - Al zijn inspanningen ten spijt, Niels Aussems wordt geen gemeentelijk ombudsman in Waalwijk. Na een kort politiek avontuur had hij nieuwe ambities. Maar de gemeenteraad steunt zijn plan voor een gemeentelijk ombudsman niet.