Waar moet Waalwijk heen met windmolens?'Je kunt het niet iedereen naar de zin maken’
WAALWIJK - Het gaat de gemeente niet lukken om al het verzet tegen de Waalwijkse windmolenplannen weg te nemen. Wethouder Dilek Odabisi zegt niet doof te zijn voor de kritiek. ,,Maar je kunt het niet iedereen naar de zin maken.”
Delen per e-mail
De Waalwijkse windmolenplannen maken veel los. Donderdagavond wilde de gemeenteraad opnieuw de mening horen van inwoners of organisaties. Een flinke groep insprekers maakte van die kans gebruik. Er blijken nogal wat zorgen te leven.
De gemeente heeft plannen voor veertien nieuwe windmolens. Ze heeft daarvoor een groot gebied op het oog, ten noorden van de A59 tussen bedrijventerrein Haven Acht in Waalwijk en Waspik.
Gevoelig onderwerp
Steeds meer partijen mengen zich in de discussie. Vooral de afstand tussen de windmolens en woningen blijkt een gevoelig onderwerp.
Donderdagavond riep energiecoöperatie Energie Gezond Waalwijk opnieuw dringend op een minimale afstand van 750 meter in de plannen op te nemen, zoals eerder de bedoeling leek. Ze voert daar al een paar weken actie voor. Maandag wordt de gemeente een petitie overhandigd met bijna 1700 steunbetuigingen.
Ik hoor vanavond ook allerlei afstanden: 750 meter, een kilometer of nog verder. Dat levert discussie op
De laatste weken laten meerdere partijen van zich horen. Ook de burgemeester en wethouders van buurgemeente Altena maken zich zorgen over de afstand tussen de huizen en de molens. De Waalwijkse windmolens zullen ook aan de andere kant van de Bergsche Maas te zien zijn.
Het college van Altena pleit er eveneens voor om minimale afstanden vast te leggen tussen de windturbines en woningen. Dat moet de inwoners meer zekerheid bieden. Die boodschap klonk donderdagavond ook meerdere malen.
Volgens wethouder Dilek Odabasi zijn dit soort afstandscriteria inhoudelijk en juridisch moeilijk te onderbouwen. ,,Ik hoor vanavond ook allerlei afstanden: 750 meter, 1 kilometer, of nog verder. Dat levert discussie op.”
Ze benadrukte nogmaals dat er goed onderzoek komt naar de impact van windmolens, en waar ze dus het beste kunnen worden geplaatst. ,,Maar het gaat niet lukken om het iedereen naar de zin te maken”, besefte ze.
Lastige klus
Het wordt inderdaad een lastige klus om alle partijen tevreden te houden, zo bleek donderdagavond. De insprekers kwamen uit Waalwijk, Waspik, Sprang-Capelle en Drongelen Er werden nogal wat zorgen geuit over geluid, slagschaduw, en eventuele gezondheidsrisico’s voor mens en dier.
De gemeenteraad neemt eind deze maand een definitief besluit over de kadernota Grootschalige Opwek Duurzame Energie
[
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voor burgemeesterspost in Waalwijk melden zich 22 sollicitanten: 13 mannen en 9 vrouwen in de race
WAALWIJK - Voor de burgemeesterspost in Waalwijk hebben zich 22 sollicitanten gemeld. Het gaat om dertien mannen en negen vrouwen. Ilona Klerks, voorzitter van de vertrouwenscommissie, is tevreden over dat aantal. -
Kerk in de steigers. Voor aannemer een alledaagswerk, voor parochie een hele klus
VLIJMEN - Je kunt nog zulke mooie plannen hebben voor onderhoud van de kerk, als het dak begint te lekken dan zit er maar één ding op: dat dak aanpakken. Dus moest de Augustinus-parochie in Vlijmen schuiven in de prioriteiten. Een deel van het dak krijgt nu nieuwe leien. ,,Die moeten er weer dertig tot veertig jaar tegen kunnen.” -
Toontje Sprengerpluim voor Anne-Wil Maris
ALTENA - Anne-Wil Maris uit Rijswijk heeft dit jaar de Toontje Sprengerpluim gewonnen. Zij is sinds 1 januari 2019 raadslid in de gemeente Altena. Met het uitreiken van de pluim wordt aandacht gevraagd voor meer vrouwen in de politiek en in besturen. -
PREMIUM
Corona verandert de Waalwijkse dansschooldroom niet in een nachtmerrie
WAALWIJK - Ondernemers die net zijn gestart worden economisch het hardst door corona getroffen. Zo ook Marcel en Sander Daamen, die midden in de crisis Dansstudio Waalwijk overnamen. “Dat virus pakt onze droom niet af.” -
PREMIUM
‘Ingetapet in je kofferbak worden gegooid en niet weten of je er levend uitkomt’: slachtoffers gewelddadige berovingen stonden doodsangsten uit
LOON OP ZAND/BREDA - Ze deden zich voor als Tim, Teus, Sander of Daan en maakten via de datingapp Grindr afspraken met homo's. Om hen vervolgens met geweld te beroven. Twee van de acht slachtoffers werden gekneveld met tape en in de kofferbak van hun eigen auto opgesloten. Justitie eist 6 en 7 jaar cel tegen twee mannen uit Loon op Zand en Kaatsheuvel die ze van de berovingen verdenkt.
-
PREMIUM
Speciaal meldpunt voor ‘brief in onbegrijpelijke taal’
TILBURG - Elf gemeenten in Midden-Brabant slaan de handen ineen in de strijd tegen laaggeletterdheid. Er komt een 'Meldpunt onbegrijpelijke taal’ en een taalpanel. Ook is er 150.000 euro beschikbaar voor goede ideeën om mensen die laaggeletterd zijn beter in beeld te krijgen en ze beter hulp te kunnen bieden. -
Man ziet gestolen lasapparaat te koop staan op internet; verkoper uit Hank valt door de mand
HANK - Een 34-jarige man uit Hank is door de mand gevallen toen hij een gestolen lasapparaat wilde verkopen via internet. Het apparaat werd herkend door de eigenaar, die de politie alarmeerde. -
PREMIUM
Er zit nog volop muziek in de voetbalcarrière van rapper JR, ofwel Vurnon Anita
Is hij nu de voetballende rapper of de rappende voetballer? Voor RKC’er Vurnon Anita (31), alias JR, komt voetbal voorlopig nog op de eerste plaats. ,,Muziek hypt je wel op voor een wedstrijd.”