

- 3' Michiel Kramer
- 28' Julian Lelieveld
Tiental RKC doet uitstekende zaken met zege op slap FC Emmen
RKC heeft de eerste overwinning van 2023 binnen. Tegen FC Emmen kwam de ploeg snel op 2-0, het laatste half uur verdedigden de Waalwijkers die voorsprong met tien man na een gemakkelijk gegeven rode kaart aan Iliass Bel Hassani.
Zo’n veertig familieleden van RKC-trainer Joseph Oosting zaten op de tribune in Waalwijk, maar een groot deel daarvan als Emmen-supporter. Oosting zelf draagt FC Emmen ook een heel warm hart toe, maar wilde deze wedstrijd juist vanwege zijn verleden erg graag winnen.
Zo startte RKC ook. Volle bak, fel en met Michiel Kramer in plaats van Yassin Oukili met veel aanvallende intenties. En met succes. Want na vier minuten was het Kramer die met een fraai hakje achter het standbeen langs Emmen-doelman Mickey van der Hart verschalkte: 1-0.
De cijfers van de eredivisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de eredivisie, alle uitslagen, het programma, de stand en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists). Check hier ons matchcenter!
Binnen het half uur was het zelfs al 2-0, een doelpunt waar je op kon wachten want RKC was een stuk sterker. Het was een goal van de backs, de voorzet was van Thierry Lutonda, Julian Lelieveld schoot hard binnen.
Vreemde rode kaart
Emmen zette daar weinig tegenover en RKC zat op rozen toen de ploegen aan de tweede helft begonnen. Maar het moment dat de wedstrijd op zijn kop zette, was de directe rode kaart van Iliass Bel Hassani. Net twee wedstrijden terug van zijn schorsing, werd hij opnieuw vroegtijdig naar de kant gestuurd. Een vreemd moment, omdat de scheidsrechter, die er dichtbij stond, door liet spelen. Maar de VAR greep in, zag dat Bel Hassani de enkel van zijn tegenstander raakte en de arbiter ging erin mee dat die overtreding een rode kaart verdiende.
Emmen rook bloed en ging vol in de aanval. De ploeg van Dick Lukkien drong aan, maar kwam niet veel verder dan wat dreigende momenten en een schot in de handen van Vaessen. RKC zakte in, speelde het volwassen uit en kon uiteindelijk genieten van de eerste driepunter van 2023. Een cadeautje voor de trainer, die zondag zijn 51ste verjaardag viert.
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zwakke anderhalve minuut wordt FC Den Bosch fataal in Almelo
Zat er meer in voor FC Den Bosch dan de 3-2-nederlaag bij Heracles van zondagmiddag? Die gedachte overheerste in Almelo na het kleine verlies van de ploeg van interim-coach William van Overbeek bij de kampioenskandidaat.'s-Hertogenbosch -
PREMIUM
De 22ste en laatste zege van RKDVC op rivaal Vlijmense Boys, met een opvallende rol voor 46-jarige invaller
Voor de 46ste keer stond gistermiddag de derby tussen Vlijmense Boys en RKDVC op het programma. RKDVC won met 1-2. Met een opmerkelijke rol voor Joris Hendriks.Drunen -
Rosolo en Be Quick op voorsprong in kruisfinales dameskorfbal
Een pilsje mochten de korfbalsters van Rosolo wel drinken van coach Roland Dost na afloop van eerste wedstrijd in de halve finale van de strijd om de landstitel in de zaal. Zijn ploeg won met 27-15 van De Korfrakkers. ,,Maar een feestje vieren mag pas als de finale is gehaald.” In de andere kruisfinale won Be Quick uit Nuland met 17-13 van DDW.Nuland -
PREMIUM
Met laarzen of natte sokken je Drunense appartement uit? Straks niet meer, als het goed is
DRUNEN - Na heftige of langdurige regenval lukt het bewoners van appartementencomplex De Regenboog aan de Aalbersestraat in Drunen vaak niet om zonder natte voeten hun huis binnen te gaan. Tijd om er iets aan te doen, vindt de gemeente.Drunen -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.
-
Albateso viert jubileum, uiteraard zingend. Gitarist Ruud van Halder doet ook mee
HAARSTEEG - Vierstemmig koor Albateso geeft zondagmiddag 23 april een jubileumconcert in de Steeg in Haarsteeg. Dit vanwege het 25-jarig bestaan.Haarsteeg -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.