BEAT Cycling doet aanvraag om derde grote Nederlandse profploeg te worden
BEAT Cycling lijkt op weg de derde grote Nederlandse wielerploeg te worden. De formatie dient morgen bij de UCI een aanvraag in om een ProTeam te worden, de tweede divisie van het internationale wielrennen.
Als de internationale wielerbond het verzoek inwilligt, wordt BEAT Cycling naast Jumbo-Visma en Team DSM de derde grote Nederlandse profploeg. Voor BEAT rijden op dit moment onder anderen Jan-Willem van Schip en Matthijs Büchli. Verder heeft de ploeg interesse in Unbound-winnaar Ivar Slik en in Niki Terpstra, met wie al gesproken zou zijn.
BEAT Cycling werd in 2016 opgericht door Geert Broekhuizen, Edwin Gulickx en oud-renner en baansprinter Theo Bos. Het doel was om een brede wielerploeg te creëren, dus niet alleen voor profrenners, maar ook voor baanrenners, e-sporters en gravelracers. De afgelopen jaren was de formatie actief als Continental Team, het derde profniveau.
Inmiddels acht BEAT Cycling de tijd dus rijp om een volgende stap te zetten. Volgens verschillende bronnen hebben zich vooralsnog vier bedrijven gecommitteerd aan het plan om een stap hoger te reiken: Buckaroo, Vredestein, JustLease en Accel Group, waartoe fietsmerken zoals Koga, Batavus en Lapierre behoren. Deze namen verschijnen op het shirt, maar de naam blijft in principe BEAT Cycling.
De aanvraag moet uiterlijk in september zijn afgerond. Dan zal de UCI beslissen over een eventuele toelating.
Bekijk hieronder onze sportvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
Met video
Bauhaus de sterkste in chaotisch sprint Ronde van Polen
Phil Bauhaus heeft de vijfde etappe in de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De 28-jarige renner van Bahrain-Victorious bleef de Franse sprinter Arnaud Démare net voor. Op zo’n 800 meter van de finish in Rzeszów vond voorin het peloton een valpartij plaats, waardoor slechts een paar renners echt konden sprinten om de winst. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Met video
Marianne Vos revancheert zich met sprintzege in Denemarken voor diskwalificatie
Marianne Vos heeft de eerste etappe van de Tour of Scandinavia gewonnen. In Denemarken moest Marianne Vos zelf werken om een ontsnapping onschadelijk te maken, om het vervolgens in de massasprint zelf tot een succesvol einde te brengen. Het leverde haar tevens de leiderstrui op. -
Quick-Step plukt Tim Merlier weg bij ploeg Mathieu van der Poel en strikt nog twee renners
Quick-Step Alpha Vinyl heeft de komst van wielrenners Tim Merlier uit België, Jan Hirt uit Tsjechië en Casper Pedersen uit Denemarken voor volgend seizoen bevestigd. De Belgische ploeg, die vanaf volgend jaar onder de naam Soudal - Quick-Step doorgaat, heeft de drie renners voor meerdere jaren vastgelegd.
-
Anne Terpstra doet goede zaken in wereldbeker en kan volgende maand geschiedenis schrijven
Anne Terpstra kan volgende maand geschiedenis schrijven. De 31-jarige mountainbikester eindigde in Mont-Saine-Anne als zevende in de voorlaatste manche van de wereldbeker en kan in Italië de eindzege pakken. -
‘Super EK’ | Turnster Naomi Visser blijft zonder medaille in toestelfinales
In München wordt deze dagen gestreden om de Europese titels in verscheidene sporten. Vandaag gaat Fabio Jakobsen voor goud tijdens de wegrace, komt Lonneke Uneken in actie tijdens de puntenrace op de baan, aast Naomi Visser op medailles in de turnhal en is er kans op eremetaal bij het roeien. Lees hieronder de belangrijkste gebeurtenissen rond het Olympiapark. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper.