Biniam Girmay mist gezin en keert na historische prestatie terug naar huis: ‘Wijzig plannen niet’
Biniam Girmay boekte in Gent-Wevelgem een historische zege door als eerste Afrikaan ooit een klassieker achter zijn naam te zetten. De pas 21-jarige Eritreër gaf na afloop aan dat hij volgende week niet start in de Ronde van Vlaanderen omdat hij terugkeert naar huis. ,,Ik mis mijn vrouw en dochter”, aldus Girmay.
,,Ik zal dus naar huis gaan. De Ronde van Vlaanderen mis ik, ik wijzig mijn plannen niet na dit succes”, zei de renner van Intermarché-Wanty-Gobert in het flashinterview vlak na de finish.
Girmay vond het moeilijk te beseffen dat hij Gent-Wevelgem had gewonnen én wielergeschiedenis had geschreven. ,,Ik weet niet hoe ik het heb gedaan”, aldus Girmay, die in een sprint van vier renners de sterkste bleek. ,,Het is echt ongelooflijk, heel moeilijk om uit te leggen. Vrijdagavond kwam ik met dit plan en voor een goed resultaat. De laatste 200 meter had ik veel vertrouwen dat het zou gaan lukken.”
De 21-jarige Eritreër denkt dat zijn zege in Gent-Wevelgem veel kan betekenen, niet alleen voor hem zelf ,,Dit kan veel veranderen voor mij en voor het wielrennen in Afrika. Het heeft een mooie toekomst voor zich, daar ben ik van overtuigd.”
Niet lang na het flashinterview schoof Girmay ook aan bij Sporza. ,,Bedankt voor de geweldige mensen hier”, begon hij zijn relaas. ,,Ze hebben mij enorm geholpen, bedankt aan alle fans. Zeker bij de klim-gedeeltes hebben ze mij enorm gesteund door ‘Allez Bini’ te blijven roepen.”
Of hij zichzelf heeft verrast? ,,Ja, sinds het begin van het seizoen eigenlijk al", refereert hij naar zijn zege op Mallorca eind januari en sterke prestaties in Milaan-San Remo (twaalfde) en de E3 Classic (vijfde). ,,Maar vandaag was echt uitzonderlijk.” Over zijn sprint om de zege in Gent-Wevelgem: ,,Ik verraste de rest door als eerste te gaan op zo’n 250 meter van de finish. Dat was voor mij de ideale afstand om voluit te kunnen gaan tot de lijn.”
Bekijk hieronder de reactie van ploegleider Aike Visbeek na de zege van Girmay:
Girmay kreeg vrijdagavond pas te horen dat hij in Gent-Wevelgem zou gaan rijden. ,,Vrijdag kreeg ik een telefoontje of ik deze koers ook nog wilde rijden. ‘Dat zou goed voor je kunnen zijn, om ervaring op te doen’ zei de ploegleiding toen”, aldus de 21-jarige Eritreeër, die volgende week dus niet te zien is in de Ronde van Vlaanderen. Hij gaat wel de Giro ‘d Italia rijden, die op vrijdag 6 mei van start gaat in Hongarije. ,,En dan volgend jaar mogelijk wat meer in België koersen.”
Girmay keert na het wielersucces in Vlaanderen dus terug naar Eritrea om bij zijn gezin te kunnen zijn. Dat is namelijk al even geleden. ,,Ik heb ze nu bijna drie maanden niet gezien”, vertelde Girmay. ,,Ik verwacht een groots onthaal, we zullen zien hoe het daar gaat. De grote races zijn wel te zien in Eritrea. Het is geweldig om in België te kunnen winnen, zo’n groot wielerland.”
Bekijk hieronder de reactie van Fabio Jakobsen (Quick Step-Alpha Vinyl):
Van Aert is tevreden
Wout van Aert toonde zich meermaals in de heuvelzone, maar de Belg van Jumbo-Visma kon het verschil niet maken. Hij won de Omloop het Nieuwsblad en de E3 Classic, maar in Gent-Wevelgem eindigde hij niet in de top-tien. ,,Ik ben heel tevreden over mijn koers. Het was misschien niet ‘top top’, maar we waren op de afspraak", aldus Van Aert bij Sporza.
Van Aert zag ploeggenoot Christophe Laporte tweede worden achter Girmay. ,,Het is jammer dat we hem niet winnen. Het is wel een verrassing dat hij wint, maar dikke chapeau voor hem. Wij rijden een goede koers en mogen tevreden naar huis gaan.”
Bekijk hieronder al onze video's over wielrennen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
Biniam Girmay verrast favorieten in Gent-Wevelgem: eerste Afrikaanse winnaar klassieker
Biniam Girmay heeft in Gent-Wevelgem wielergeschiedenis geschreven. De 21-jarige renner uit Eritrea van Intermarché-Wanty-Gobert versloeg Christophe Laporte (Jumbo-Visma) na een sprint van vier renners en werd zo de eerste Afrikaan ooit die een klassieker wint. ,,Ik ga nu terug naar Eritrea, want ik mis mijn vrouw en dochter.” -
Van Peter Sagan tot Mark Cavendish: dit zijn de nationale kampioenen wielrennen
In diverse landen wordt vandaag het nationaal kampioenschap wegwielrennen gehouden. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen wordt bepaald wie komend jaar in de nationale kampioenstrui mag rijden. Hier een overzicht van de uitslagen in de nationale kampioenschappen. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
Tadej Pogacar verliest potje 'steen, papier, schaar’ en moet dagzege in eigen land aan ploeggenoot laten
‘Steen, papier, schaar’, het is een spelletje dat normaal gesproken gebruikt wordt om te bepalen wie het laatste koekje mag hebben. Maar ploeggenoten Tadej Pogacar en Rafael Majka (UAE Team Emirates) beslisten op deze manier wie de vierde etappe van de Ronde van Slovenië mocht winnen. Majka koos voor papier, tegenover steen van de tweevoudig Tourwinnaar, waardoor de Pool zijn tweede dagsucces kon bijschrijven. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10.
-
Lucinda Brand wint Ronde van Zwitserland na val concurrente: ‘Het was een mooie, maar zware koers’
Lucinda Brand heeft de Ronde van Zwitserland op haar naam geschreven. De 32-jarige Zuid-Hollandse won de laatste etappe na een rechtstreeks duel met Kristen Faulkner, de Amerikaanse leidster in het klassement. Faulkner schoof vlak voor de finish in een bocht onderuit op het natte asfalt, kort nadat Brand op kop was gaan rijden. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Ronde van Zwitserland
Geraint Thomas rijdt Sergio Higuita uit leiderstrui en pakt eindzege, Remco Evenepoel wint tijdrit
Geraint Thomas heeft de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De 36-jarige Brit van Ineos-Grenadiers reed Sergio Higuita in de afsluitende tijdrit uit diens leiderstrui. De winst in de tijdrit ging naar Remco Evenepoel.