Cordon-Ragot wint tijdrit Ladies Tour, Lorena Wiebes behoudt leiding ondanks vijfde plek
De Franse wielrenster Audrey Cordon-Ragot heeft de vijfde etappe van de Simac Ladies Tour op haar naam geschreven. De 32-jarige renster van Trek-Segafredo was de beste in de individuele tijdrit met start en finish in Sittard-Geleen.
Cordon-Ragot bleef met een tijd van 25 minuten en 15 seconden de Nederlandse Riejanne Markus, de winnares van een dag eerder, 3 seconden voor. Lorena Wiebes behield de leiding in het algemeen klassement. De sprintster van Team DSM, die de eerste en tweede etappe had gewonnen, eindigde op 21 seconden als vijfde.
Wiebes heeft voor de slotetappe van zondag in Arnhem 6 seconden voorsprong op Cordon-Ragot. Karlijn Swinkels staat derde op 36 seconden.
,,Ik had een goed raceplan en ben vol gas blijven gaan en hard door de bochten”, zei de Franse kampioene tijdrijden bij Ziggo Sport. Ze had, met een sterke tijdrijder als Markus als concurrente, niet gerekend op de zege. ,,Ik ben sneller dan een van de beste tijdrijders in de wereld.”
Cordon-Ragot was dan ook heel blij met haar zege. ,,Dit is een World Tour-wedstrijd. In het eerste deel van het seizoen had ik het lastig, maar sinds de nationale kampioenschappen gaat het heel goed. Hier betaalt al het werk zich uit.”
Wiebes keek tevreden terug op haar tijdrit. ,,Ik ken het parcours goed en dat heeft wel geholpen. Ik voel me comfortabel op de tijdritfiets.” In de slotetappe wil ze haar kleine voorsprong in het klassement verdedigen. “Daar gaan we voor en ook voor de etappezege.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Met video
Evenepoel knalt bij verwarrende finish bijna op overstekende vrouw: Jakobsen loopt sprintzege mis
Remco Evenepoel heeft de organisatie van de Ronde van San Juan bekritiseerd. Volgens de Belgische wereldkampioen was het parkoers in de finale van de eerste etappe te gevaarlijk. Zijn Nederlandse ploeggenoot Fabio Jakobsen kwam aan de verkeerde kant van de weg te rijden en kon daardoor niet meesprinten om de winst. -
Loes Adegeest wint in Australië eerste koers in WorldTour: ‘Het is ongelooflijk’
Loes Adegeest heeft de Cadel Evans Great Ocean Race op haar naam geschreven. Na een koers over 143 kilometer rond Geelong, nabij Melbourne, versloeg de Nederlandse wielrenster de Australische Amanda Spratt in de sprint. De 26-jarige Adegeest boekte zo haar eerste zege in de WorldTour voor haar nieuwe Franse ploeg FDJ-Suez. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Pello Bilbao wint derde etappe Tour Down Under, Jay Vine neemt leiderstrui over van Rohan Dennis
Pello Bilbao heeft de derde etappe van de Tour Down Under op zijn naam geschreven. De 32-jarige Spanjaard van Bahrain Victorious bleef in de rit van Norwood naar Campbelltown na 116,9 kilometer de Brit Simon Yates en de Australiër Jay Vine voor. Milan Vader eindigde op 28 seconden als achtste.
-
PREMIUM
‘Voormalig’ sponsor daagt Bas Tietema voor de rechter en eist flinke schadevergoeding
Prof-wielrenner Bas Tietema uit Zwolle wordt met zijn bedrijf Tour de Tietema BV door sponsor Bingoal voor de rechter gedaagd. Die moet oordelen of de samenwerking tussen de twee bedrijven rechtmatig is beëindigd. Bingoal eist een flinke schadevergoeding als de overeenkomst dit jaar niet wordt voortgezet. -
-
-
Nederlands kampioen Riejanne Markus verrast peloton in Simac Ladies Tour
Riejanne Markus heeft de vierde etappe van de Simac Ladies Tour op haar naam geschreven. De Nederlands kampioene van Jumbo-Visma ging er ruim 3 kilometer voor de finish in Landgraaf in haar eentje vandoor en ze wist het peloton ruim voor te blijven. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat?