IJzersterke Van der Poel wint voor tweede keer WK veldrijden
Mathieu van der Poel is voor de tweede keer in zijn carrière wereldkampioen veldrijden geworden. De 24-jarige Nederlander rekende in het Deense Bogense af met de Belg Wout van Aert, die de afgelopen drie jaar de regenboogtrui aan mocht trekken.
Van Aert moest deze keer genoegen nemen met het zilver, 16 seconden achter Van der Poel. Toon Aerts, die in de slotfase ten val kwam en daardoor Van Aert moest laten rijden, mocht als tweede Belg naar het podium.
Van der Poel was in 2015 in het Tsjechische Tábor de jongste wereldkampioen veldrijden ooit bij de eliterenners. Het afgelopen jaar werd hij Europees kampioen in het veld en Nederlands kampioen op de weg. Ook pakte hij brons bij het WK mountainbike.
Van der Poel had zeker de afgelopen twee jaar goede papieren voor de wereldtitel, maar telkens ging het mis. Twee jaar geleden in Luxemburg reed hij onwaarschijnlijk vaak lek, vorig jaar had hij - nota bene in Valkenburg - een offday die hem overigens nog wel zilver opleverde.
Topfavoriet
Dit seizoen won Van der Poel 26 van de 28 crossen, waardoor hij als topfavoriet aan de start stond in Denemarken. Op het deels bevroren parcours lukte het hem echter nog niet om direct het verschil te maken. Samen met landgenoten Lars van der Haar en Corne van Kessel, de Belgen Van Aert, Michael Vanthourenhout, Aerts en Laurens Sweeck en de Spanjaard Felipe Orts Lloret voltooide hij de eerste rondjes.
Een missertje van Aerts hielp Van der Poel in de derde (van twaalf) rondjes in het zadel. Van der Haar liep een gaatje vallen, waardoor de wereldkampioen van 2015 alleen weg kon rijden. Van Aert besloot zelf achter de Nederlander aan te gaan. Bij het ingaan van de vijfde van twaalf ronden had de drievoudig wereldkampioen Van der Poel weer achterhaald. De rest volgde inmiddels al op 24 seconden.
Op het schuine hellinkje, halverwege, zette Van der Poel weer aan in de wetenschap dat Van Aert precies daar steeds moeite had en van de fiets moest. Hij bereikte het einde van ronde 5 met 5 seconden voorsprong. Een ronde later was het verschil gegroeid tot 14 tellen, de spanning keerde nooit meer terug en na een lange ereronde kwam Van der Poel na ruim een uur koersen als winnaar over de streep.
Bekijk hier de reactie van Mathieu van der Poel:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Mislopen WK mokerslag voor Vos: ‘Marianne is nog niet klaar met fietsen, maar zij moet de afweging maken’
Marianne Vos (35) zal haar wereldtitel veldrijden volgende week niet verdedigen op het WK in Hoogerheide. Ze heeft last van een beknelde bekkenslagader en staat voor de vraag of ze opnieuw een operatie zal ondergaan. ,,Marianne is nog niet klaar met fietsen’’, zegt ploegleider Jan Boven. -
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Podcast In Het Wiel | WK veldrijden: De Grote Megalomane Voorbeschouwing
Thijs Zonneveld, Michiel Elijzen en Hidde van Warmerdam blikken vooruit op het WK veldrijden, komend weekend in Hoogerheide. De volgende onderwerpen komen aan bod: -
Met video
Fabio Jakobsen ontsnapt aan nieuw drama: wielrenner in volle sprint geraakt door mobiele telefoon
Fabio Jakobsen is gisteren ternauwernood aan een nieuw wielerdrama ontsnapt. De Nederlandse renner van Soudal–Quick-Step, die in 2020 zwaargewond raakte in de Ronde van Polen, werd in de Ronde van San Juan in volle sprint geraakt door een uitgestoken mobiele telefoon van een filmende toeschouwer. -
Beroving Mark Cavendish: 31-jarige man schuldig bevonden
Een man is schuldig bevonden aan het beroven van de Britse wielrenner Mark Cavendish en zijn vrouw Peta. Dat meldt de krant The Guardian. Het koppel was in november 2021 slachtoffer van een overval waarbij diverse spullen, waaronder twee horloges, werden ontvreemd met een gezamenlijke waarde van een kleine 800.000 euro.
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
Met video
Vertederende beelden: Wout van Aert hangt medaille om nek van huilend zoontje
Wout van Aert moest zondagmiddag bij het WK veldrijden in Hoogerheide zijn meerdere erkennen in Mathieu van der Poel. De tweede plaats was niet alleen een teleurstelling voor de Belgische renner zelf, maar ook voor zijn zoontje Georges. Het ventje barstte in tranen uit toen hij zag dat vader Wout werd afgetroefd in de sprint. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.