Mollema grijpt net naast tweede dagzege en is leiderstrui kwijt
Tour du VarBauke Mollema heeft de gele leiderstrui in de Tour des Alpes Maritimes et du Var moeten afstaan. De 34-jarige Nederlandse klimmer van Trek-Segafredo eindigde in de tweede etappe als tweede achter Michael Woods.
Delen per e-mail
In eerste instantie leek het erop dat Mollema de leiding in het klassement zou behouden, maar de organisatie concludeerde na enig rekenwerk dat de Canadees een voorsprong van 1 seconde heeft op de Nederlander.
Mollema won vrijdag de openingsrit in een sprint bergop. Hij was zaterdag opnieuw dicht bij de zege. Mollema moest op het steile klimmetje richting de finish in Fayence alleen Woods voor laten gaan. De 34-jarige klimmer van Israel Start-Up Nation, vrijdag vierde in de eerste rit, bleek 2 seconden eerder over de streep te zijn gekomen dan Mollema. Woods nam daardoor de leiderstrui over, met 1 seconde voorsprong op de Nederlander.
Zware dag
,,Het was een zware dag, de hele tijd op en neer”, zei Mollema. “Het is teleurstellend om het geel met 1 seconde te verliezen, maar Woods was gewoon sterker. Hij ging aan op 300, 400 meter van de finish. Ik zat in zijn wiel, maar ik kon het gat niet dichten.”
Mollema weet wat hij morgen kan verwachten. ,,Het gebeurt niet vaak dat ik als eerste en tweede eindig op twee achtereenvolgende dagen. Ik kijk uit naar de etappe van zondag. Een echte bergrit, veel zwaarder dan de eerste twee. Ik train hier vaak en ken iedere klim dus heel goed. Hopelijk kan ik in het klassement weer wat veranderen.”
De slotrit, met start en aankomst in Blausasc, telt drie zware beklimmingen en is 131 kilometer lang. Mollema draagt dan de groene trui als leider in het puntenklassement.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
Mollema troeft Van Avermaet af in eerste rit Tour du Var: ‘Ik kende deze klim goed’
Bauke Mollema heeft de eerste rit in de Tour du Var gewonnen. In een sprint bergop klopte de kopman van Trek-Segafredo Greg van Avermaet. De finish lag op de Col du Gourdon, een helling die drie keer beklommen moest worden. De Fransman Valentin Madouas finishte als derde. -
Bouhanni afwezig in Scheldeprijs wegens racistische social media-berichten
De Franse wielrenner Nacer Bouhanni is woensdag niet gestart in de Scheldeprijs, een Belgische wielerkoers die begon in Terneuzen. Zijn ploeg Arké-Samsic liet via Twitter weten dat de sprinter ,,vanwege de recente gebeurtenissen” niet aan de start kon verschijnen. -
Betsema blijft Worst voor en maakt favorietenstatus waar in Sint-Niklaas
De voorlaatste veldrit van het seizoen is gewonnen door Denise Betsema. In Sint-Niklaas was de 28-jarige veldrijdster met overmacht de sterkste in de Waaslandcross, de voorlaatste wedstrijd van het seizoen. Annemarie Worst eindigde als tweede, Sanne Cant werd derde. -
Colombiaan Sosa van Ineos wint Ronde van de Provence
De Colombiaanse wielrenner Iván Ramiro Sosa heeft de Ronde van de Provence op zijn erelijst bijgeschreven. De leidende positie van de 23-jarige renner van Ineos Grenadiers kwam in de vierde en laatste etappe niet meer in gevaar. -
Philipsen klopt legendarische sprinters in Turkije, dubbelslag Küng in Valencia
Jasper Philipsen heeft de zevende etappe in de Ronde van Turkije op zijn naam geschreven. De Belgische renner van Alpecin-Fenix won de massasprint na een rit over 180 kilometer van Marmaris naar Turgutreis.
-
Zoon Lance Armstrong verdacht van aanranding minderjarige
De zoon van voormalig wielrenner Lance Armstrong, Luke Armstrong, zit in de problemen. De 21-jarige Amerikaan wordt verdacht van aanranding van een minderjarige. Hij is inmiddels wel weer op vrije voeten. -
Roglic focust zich na Luik op Tour en rijdt geen enkele koers meer
Primoz Roglic (31) verschijnt zondag aan de start van de Amstel Gold Race en volgende week pikt de Sloveen ook nog de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik mee. Daarna rijdt hij geen wedstrijden meer, tot de Ronde van Frankrijk. -
PREMIUM
Door dat ene zwaaitje van Jakobsen liep ik de hele dag met een brok in mijn keel
Veel te veel renners stonden de afgelopen decennia niet meer op na een zware val, weet columnist Thijs Zonneveld. Daarom is de Ronde van Turkije, waar Fabio Jakobsen zijn rentree maakt, dit jaar niet zomaar een wedstrijd.