Tim Merlier niet op tijd hersteld, ploeg Mathieu van der Poel zonder topsprinter naar Giro
Tim Merlier zal niet kunnen deelnemen aan de Giro d’Italia. Zijn ploeg Alpecin-Fenix bevestigde tegenover Sporza berichtgeving hierover van Wielerflits. De topsprinter heeft nog te veel last van de gevolgen van een valpartij, anderhalve week geleden in Parijs-Roubaix. De Giro begint op vrijdag 6 mei in het Hongaarse Boedapest.
Merlier moest na Parijs-Roubaix een open wond aan de rechterelleboog operatief laten reinigen. De wond is niet op tijd dichtgegroeid voor de start van de Giro. Merlier moet bovendien nog tot het einde van de week antibiotica nemen.
Alpecin-Fenix mist daardoor een echte sprinter. Merliers landgenoot Jasper Philipsen rijdt komende zomer de Tour de France. Kopman is Mathieu van der Poel, die zich in Spanje voorbereidt op de Giro.
Merlier (29) won in 2021 bij zijn debuut in de Giro meteen de tweede etappe. Later volgde ook ritwinst in de Tour de France.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Baby brengt Poels in de Giro in plaats van Tour de France: ‘Anders levert het toch een hoop stress op’
Ze reden allebei Luik-Bastenaken-Luik als laatste wedstrijd voor de Giro. Bauke Mollema (35) kwam gebutst over de streep, Wout Poels (34) tamelijk monter. Hun doel in de Ronde van Italië is straks hetzelfde: een rit winnen die zo hoog op het lijstje staat. -
Sonny Colbrelli mag weer voorzichtig fietsen na hartproblemen
Sonny Colbrelli heeft van de artsen in het ziekenhuis van Padua toestemming gekregen weer voorzichtig te fietsen. De 31-jarige wielrenner zakte in maart tijdens de Ronde van Catalonië in elkaar. Uit onderzoek bleek dat de Italiaan hartritmestoornissen heeft. Daarop werd een inwendige defibrillator geplaatst bij de regerend Europees kampioen op de weg. -
Vierdaagse van Duinkerke
Philippe Gilbert (39) boekt eerste profzege in jaren, Nederlander leidt klassement
Philippe Gilbert heeft de derde etappe van de Vierdaagse van Duinkerke op zijn naam geschreven. De 39-jarige Belg van Lotto Soudal won de sprint bij de aankomst heuvelop op de Mont-Saint-Éloi. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Met video
Ellen van Dijk schrijft historie en verpulvert werelduurrecord: ‘Ik wilde nog versnellen’
Ellen van Dijk heeft in het Zwitserse Grenchen historie geschreven. De Nederlandse verpulverde het werelduurrecord van de Britse Joscelin Lowden. Ze reed 49,254 kilometer in het uur. Het oude record van Lowden stond op 48,405 kilometer.
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
Olav Kooij klopt Elia Viviani en Dylan Groenewegen op weg naar ritzege in Hongarije
Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Hongarije op zijn naam geschreven. De wielrenner van Jumbo-Visma versloeg na 195 kilometer in Szekesfehervar de Italiaan Elia Viviani en de Brit Matthew Walls in de massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als zevende.