

- 20' Eran Zahavi
- 76' Ché Nunnely
- Eran Zahavi 30'
Stuntploeg Willem II klopt beter PSV in rechtstreeks gevecht om de tweede plaats
Ook PSV heeft geen einde kunnen maken aan de goede reeks van Willem II in de eredivisie. De Eindhovenaren waren de betere ploeg in Tilburg, maar moesten toch zonder punten naar huis.
Willem II-trainer Fred Grim had noodgedwongen één wisseling moeten aanbrengen in zijn succes-formatie van de afgelopen weken. Op de rechtsbackpositie kon hij niet beschikken over Leeroy Owusu (blindedarmontsteking) en Godfried Roemeratoe. Tegen PSV mocht Vincent Schippers het gaan proberen.
De Eindhovenaren grepen het initiatief in In het uitverkochte Koning Willem II stadion en kregen een paar grote kansen. Met name Eran Zahavi was ongelukkig in de afwerking. Aan de andere kant van het veld zag hij de bal na een vrije trap van Görkem Saglam vervolgens via de binnenkant paal achter zijn eigen doelman Joël Drommel wél binnen vliegen: 1-0 voor Willem II, tegen de verhoudingen in.
Nog voor rust repareerde de titelpretendent de achterstand. Uit een voorzet van Philipp Max kopte Zahavi de bal dit keer in het voor hem goede doel: 1-1. Net toen Willem II na rust wat brutaler werd, ontsnapte de ploeg van Grim aan een achterstand. Uit een corner van Cody Gakpo mocht Marco van Ginkel inkoppen. Met een katachtige beweging sloeg Timon Wellenreuther de bal van de doellijn,
Blunder Drommel
Opvallend genoeg was het niet PSV-trainer Schmidt die de eerste wissels doorvoerde, maar Grim. Hij bracht na ruim een uur spelen Argyris Kampetsis en Max Svensson voor Otschi Wriedt en Görkem Saglam. Niet veel later was Vincent Schippers ‘op’ na ruim een uur met Cody Gakpo te hebben gestoeid. Emil Bergström kwam hem vervangen en ging centraal spelen; Freek Heerkens werd nu rechtsback.
Maar ook Heerkens moest geblesseerd uitvallen; AC Milan-huurling Nikos Michelis kwam in het veld. Willem II leek met de gemankeerde ploeg rijp voor de sloop, maar werd geholpen door PSV-keeper Joël Drommel. Hij liet de bal na een houdbaar schot van Ché Nunnely uit z’n handen vallen en over de doellijn rollen: 2-1.
PSV deed nog wat het kon om tenminste een punt over te houden aan het bezoek aan Tilburg. De voor Max ingevallen Maxi Romero kwam oog in oog met Wellenreuther te staan, maar de doelman van Willem II bleef overeind. Door de 2-1 zege sluit Willem II dit speelweekend hoe dan ook af als de nummer twee (!) van Nederland.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Willem II gooide voorzichtige lijntjes uit naar Buijs en Meulensteen, maar houdt vertrouwen in Robbemond
Willem II heeft na het ontslag van Kevin Hofland een ‘nieuwe’ hoofdtrainer gevonden. Reinier Robbemond (de voormalige assistent die de honneurs de laatste weken al waarnam) staat tot medio 2024 aan het roer. De club bracht ook andere opties in kaart, maar heeft de oplossing uiteindelijk gevonden in de eigen gelederen. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
PREMIUM
Vuurdoop Vermeulen, rentree routinier en scorende Svensson highlights van oefenzege Willem II
De oefenzege die Willem II woensdagmiddag boekte op Jong FC Utrecht (1-0) heeft niet geleid tot schokkende nieuwe inzichten. Geen reserves die overtuigend hun kans grepen, geen talenten die keihard op de deur bonsden en geen plotselinge scoringsdrift. Toch waren er paar noemenswaardige zaken. -
PREMIUM
Willem II-parel Ringo Meerveld begint steeds feller te glanzen: ‘Zenuwachtig zijn? Ik zou niet weten hoe dat voelt’
Ringo Meerveld (20) is de laatste weken de grote man op het middenveld van Willem II. De jonge Bosschenaar imponeert, nadat hij zichzelf eerder dit seizoen flink onder druk zette. ,,Ik dacht: ‘Nu moet je het laten zien Ringo, anders sta je er weer langs’.”
-
Drukke week op komst voor Willem II: nieuwe datum gevonden voor FC Eindhoven-thuis
Willem II krijgt vanaf volgende week maandag een bijzonder drukke periode met drie potjes in zeven dagen tijd voor de kiezen. Het afgelopen vrijdag afgelaste duel met FC Eindhoven wordt namelijk op maandag 6 februari (aftrap om 20.00 uur) ingehaald, zo heeft de KNVB bepaald. -
-
-
PREMIUM
Statement onder hoogspanning: Willem II doet (precies op tijd) aan broodnodige klantenbinding
Een statement richting de ongeruste achterban, in de vorm van strijd én een klinkende overwinning. Dát was de reddingsboei die het ronddobberende Willem II vrijdagavond kei- en keihard nodig had. En die werd ook gegrepen. Vlekkeloos ging het tegen Helmond Sport allemaal nog niet, maar precies op het moment dat de boel in Tilburg op ontploffen stond, kweekten de Tricolores weer wat goodwill: 5-1. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.