Vastgehouden Willem II-fans ondernemen juridische stappen tegen politie en gemeente Amsterdam
Willem II-supporters hebben daadwerkelijk juridische stappen ondernomen tegen de politie en gemeente Amsterdam. Er is een Wob-verzoek gestuurd waarin om opheldering wordt gevraagd over de situatie rondom de vastgehouden supporters voorafgaand aan de wedstrijd tegen Ajax. De club heeft de supporters gesteund, zoals beloofd.
Delen per e-mail
Tilbo.com meldt dat er woensdag een Wob-verzoek is gestuurd aan Femke Halsema, de burgemeester van Amsterdam. Het verzoek is ondertekend door Stichting KingZine, Supportersclub Willem II. Berry van Gool zette zijn handtekening namens de club. Willem II had al aangegeven de supporters te steunen bij juridische stappen.
In het verzoek, online bijgevoegd, vragen de supporters om openheid en willen zij de documenten zien die betrekking hebben tot risicoanalyse en het noodbevel.
In Amsterdam werden de supporters op 3 november ingesloten door de politie en stuk voor stuk gefouilleerd en op de foto gezet. De pakweg 150 fans reisden die dag op eigen gelegenheid naar Amsterdam voor de wedstrijd tegen Ajax. Zonder toegang tot sanitaire voorzieningen, eten en drinken, hebben de supporters daar enige tijd moeten doorbrengen. Uiteindelijk is besloten dat de groep terug de trein in moest, om vervolgens af te reizen naar het stadion. De stad mochten ze vanwege een noodbevel van de gemeente Amsterdam niet in. Dat leidde tot veel verontwaardiging. Verklaringen van supporters en de politie Tilburg en de politie Amsterdam stonden lijnrecht tegenover elkaar. Willem II besloot na het inwinnen van informatie de supporters te steunen. Dat leidde dus tot het Wob-verzoek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
INTERVIEW JORDENS PETERS ‘De valkuil is dat iedereen denkt dat Willem II te veel kwaliteit heeft om te degraderen’
,,Ik denk oprecht niet meer aan mijn eigen belang. Willem II zit als team en club in een penibele situatie. Daar moeten we zo snel mogelijk uit. Mijn eigen teleurstelling heeft daar geen plaats in. Dat heb ik aangegeven nadat ik te horen kreeg dat er geen basisplaats voor me is bij Willem II.” -
4 vragen Verklaringen lijnrecht tegenover elkaar: 'Gezellige dag' Willem II-fans strandde al op station
Alom verontwaardiging over de behandeling van de fans van Willem II in Amsterdam, zaterdag. Over de reden blijft veel onduidelijk. Vier vragen over wat er zaterdag gebeurd is. -
Video Adrie Koster: ‘Verdomme, het moet toch een keertje draaien’
Of er bij Willem II sprake is van een gifbeker die maar niet leeg lijkt te geraken? Adrie Koster trekt een grimas. ,,Ik denk dat het een emmer is. De wet van Murphy schijnt hier van toepassing te zijn”, zegt hij na de tumultueuze wedstrijd tegen FC Groningen (2-3). -
Willem II wil in Amsterdam vastgehouden supporters bijstaan bij juridische stappen
Willem II heeft in een officiële reactie op de website aangegeven de in Amsterdam vastgehouden supporters waar nodig te willen ondersteunen bij juridische stappen. De pakweg 150 fans reisden zaterdag op eigen gelegenheid naar Amsterdam voor de wedstrijd tegen Ajax, maar werden op het station tegengehouden. -
Vernietigende blog van Willem II-fan die urenlang werd vastgehouden: ‘Amsterdam moet zich kapot schamen’
TILBURG/AMSTERDAM - Tientallen Willem II-supporters zijn woest over de manier waarop ze zijn behandeld voorafgaand de wedstrijd Ajax - Willem II. In een persoonlijke blog haalt één van hen woest uit naar de politie en de gemeente Amsterdam. Die geven allebei aan dat er voldoende aanleiding was om in te grijpen.
-
Willem II-fans overwegen juridische stappen tegen politie en gemeente Amsterdam
Stichting KingZine overweegt juridische stappen tegen de politie van Amsterdam. Zondag werden ongeveer tweehonderd supporters door de politie van Amsterdam opgewacht op Amsterdam Centraal en volgens de supportersvereniging werden ze oneerlijk behandeld. -
Burgemeester Tilburg wil gesprek met Willem II-fans die in Amsterdam waren
Burgemeester Theo Weterings van Tilburg wil een gesprek met een delegatie van de Willem II-supporters die op 3 november per trein naar Amsterdam reisden om de uitwedstrijd tegen Ajax bij te wonen. De groep van zo'n 150 fans werd zonder aanwijsbare reden uren vastgehouden op het centraal station in Amsterdam zonder sanitaire voorzieningen en eten en drinken. -
Supporters Willem II urenlang ingesloten op Amsterdam CS: ‘Behandeld als criminelen’
AMSTERDAM - Op een perron op station Amsterdam CS hebben de politie en ME vanmiddag een groep van 150 supporters van Willem II urenlang vastgehouden. De actie was bedoeld om de meegereisde Willem II-fans te beschermen tegen ruziezoekende Ajax-supporters, maar zorgde voor veel onbegrip in het Tilburgse kamp.