

- Michal Sadílek 39'
Willem II kan aanvallend geen vuist maken tegen FC Twente en verliest voor tiende keer op rij
Willem II heeft zaterdagavond geen einde kunnen maken aan de lange reeks nederlagen. In eigen huis verloor de ploeg van Fred Grim met 0-1 van FC Twente.
Daardoor hebben de Tilburgers nu hun laatste tien competitieduels verloren. Tegen FC Twente speelde Willem II compact en met strijdlust, waardoor het lang bleef meedoen in de wedstrijd.
De eerste kans was voor de bezoekers. Ricky van Wolfswinkel leek al vrij snel voor de 0-1 te gaan zorgen, maar via een been van Derrick Owusu ging de inzet over de lat. In het tweede deel van de eerste helft zag FC Twente twee treffers afgekeurd worden. Eerst kopte Daan Rots raak en had de VAR lang nodig om het vlagsignaal van de grensrechter te bevestigen; tien minuten later werd Van Wolfswinkel teruggefloten vanwege een overtreding op Willem II-doelman Timon Wellenreuther voordat Manfred Ugalde de bal over de lijn schoot.
Maar Willem II kwam alsnog op achterstand na een afgeslagen corner. De bal belandde uiteindelijk voor de voeten van Michal Sadilek, die hard en laag uithaalde: 0-1. Juist een doelpunt van de speler die eigenlijk geschorst was, maar daartegen in beroep ging en daardoor nog mee mocht doen in Tilburg.
Vlak voor rust kreeg Willem II eindelijk een goede kans. Elton Kabangu werd diep gestuurd en haalde diagonaal uit; Jeffrey de Lange - de vervanger van de geblesseerde Lars Unnerstall - wist het harde schot tot corner te verwerken.
‘Maar’ 0-1
FC Twente bleef ook in de tweede helft de bovenliggende partij, maar zo lang het ‘maar’ 0-1 was, bleef er hoop in de Tilburgse harten. Na een krap uur spelen had Van Wolfswinkel het duel voortijdig kunnen beslissen, maar de aanvaller kopte vrijstaand naast.
Direct daarna voerde Fred Grim zijn eerste wissel door; Argyris Kampetsis kwam in het veld voor Max Svensson. Langzaam maar zeker kwam Willem II wat vaker op de helft van de tegenstander en wist zelfs af en toe even druk te zetten, maar heel grote scoringskansen bleven uit.
In de slotfase had FC Twente-trainer Ron Jans nog de luxe om Virgil Misidjan en Vaclav Cerny in te brengen. Fred Grim zag op zijn reservebank geen enkele aanvaller meer zitten met wie hij het slotoffensief extra kracht bij kon zetten.
Zo bleef het 0-1 in Tilburg en zal het in de resterende veertien wedstrijden moeten gebeuren voor Willem II.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
‘Houdini’ Petrovic wil Willem II weer zien ontsnappen en komt zondag aanmoedigen
Zeljko Petrovic zit zondagmiddag als Willem II-supporter op de tribune en hoopt dat de Tricolores zich net als vorig seizoen op de laatste speeldag in veiligheid voetballen. Toen had hij daar een grote rol in. -
Eerste Willem II-training in voorbereiding op het nieuwe seizoen op maandag 20 juni
De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint voor Willem II op maandag 20 juni. Dat werd duidelijk rondom de officiële presentatie van trainer Kevin Hofland, die met de Tricolores de Keuken Kampioen Divisie in gaat. -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes?
-
PREMIUM
Blessure Nunnely komt keihard aan bij Willem II: ‘Iedereen was heel emotioneel’
Willem II moet het in de slotfase van het seizoen doen zonder Ché Nunnely. Sterker nog: door een loodzware knieblessure is de 23-jarige aanvaller (wiens contract deze zomer afloopt) meerdere maanden uitgeschakeld. En dat is een flinke tik voor de Tilburgers. -
Clubwatchers: ‘Het seizoen is dramatisch verlopen en iedere club die zo'n reeks als Willem II neerzet degradeert’
Elke week bespreken clubwatchers Max van der Put en Dolf van Aert de stand van zaken bij Willem II. Ze blikken terug, bespreken de actualiteit en kijken vooruit. Deze serie verschijnt elke maandag op BD.nl. Bekijk hier de aflevering! -
Hofland hamert richting beslissingsweek op fitheid bij Willem II: ‘Heb je Real - City en Villarreal - Liverpool gezien?’
Willem II neemt het zaterdagavond thuis op tegen Heracles Almelo, een zege zou de hoop en het geloof in Tilburg weer wat extra leven in blazen. In de beslissende week van het seizoen kan fitheid hét verschil maken, aldus trainer Kevin Hofland. En dus wordt er keihard getraind. ,,Het draait allemaal om intensiteit.”