Willem II rondt komst FC Den Bosch-spits Hornkamp af: ‘Ik hoefde niet lang na te denken’
Het was al bekend dat hij een mondeling akkoord had met Willem II, maar nu is de transfer van FC Den Bosch-spits Jizz Hornkamp helemaal afgerond. De 23-jarige spits heeft in Tilburg een contract voor tweeënhalf jaar ondertekend. Daarnaast heeft zijn nieuwe club een optie om de verbintenis met een jaar te verlengen.
,,Ik hoefde niet lang na te denken toen Willem II zich al van de zomer meldde", zo verklapt Hornkamp op het digitale thuis van zijn nieuwe club. ,,Ik wil naar de Eredivisie. Ook de supporters en de wijze waarop de club wil voetballen zijn voor mij redenen om naar Tilburg te komen.” Hij treft enkele oude bekenden. ,,Ché en Leeroy (Nunnely en Owusu, red.) ken ik van de Ajax-jeugd. Ringo (Meerveld, red.) ken ik uiteraard van FC Den Bosch. We hebben een goede connectie, zowel binnen als buiten het veld.”
Hornkamp omschrijft zichzelf als volgt: ,,Een afmaker en een balvaste aanvaller. In de zestien scoor ik vrij gemakkelijk, erbuiten ben ik vooral een aanspeelpunt.” Ook technisch directeur Joris Mathijsen is content. ,,Jizz heeft in het verleden bewezen veel scorend vermogen te bezitten. Zijn doelgerichtheid is een onderscheidende kwaliteit. Ook beschikt Jizz over de juiste mentaliteit om het team aan doelpunten en een goed resultaat te helpen.”
Hornkamp speelde in de jeugd van AZ en Ajax en belandde via SC Heerenveen bij FC Den Bosch. Naar verluidt betaalt Willem II twee ton voor de aanvaller. Hornkamp neemt in Tilburg rugnummer 9 over van de naar Holstein Kiel vertrokken Kwasi Wriedt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
PREMIUM
Leeroy Owusu ontpopt zich onder Hofland tot onverwacht Willem II-wapen
In de bloedstollende strijd tegen degradatie is Leeroy Owusu bij Willem II plotseling een belangrijk wapen. De 25-jarige rechtsback heeft sinds de komst van trainer Kevin Hofland flink wat waarde, en dat is richting de laatste drie duels uitstekend nieuws voor de Tricolores. -
PREMIUM
FC Den Bosch vangt twee ton voor Jizz Hornkamp bij Willem II, club aast op twee nieuwe spitsen
FC Den Bosch heeft Jizz Hornkamp voor twee ton verkocht aan Willem II. Dat melden goed ingevoerde bronnen rond stadion De Vliert. -
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze.
-
met Video
‘Megagrote’ teleurstelling in Tilburg na degradatie: ‘Dit gaat door merg en been’
Willem II won vanmiddag met 3-0 van FC Utrecht maar kon daarmee degradatie niet meer voorkomen. De teleurstelling was groot in Tilburg, ook bij trainer Kevin Hofland die was aangesteld om de club te verzekeren van lijfsbehoud. ,,Ik weet het ook even niet.” -
PREMIUM
Gevoelsmens Hofland wil blijven genieten bij Willem II: ‘Het klikt aan alle kanten’
De man die Willem II ondanks de degradatie liet swingen, is ook volgend seizoen trainer van de Tricolores. Kevin Hofland (die tot 2024 heeft getekend) is dankbaar, ambitieus én blij dat hij de scepsis heeft overwonnen. ,,Ik snap heel goed dat mensen dachten: ‘Wie is die Hofland eigenlijk?’” -
PREMIUM
Willem II-trainer Grim kijkt reikhalzend uit naar de komst van ‘irritante’ Hornkamp
Een goed halfuur na de met 0-1 verloren thuiswedstrijd tegen FC Twente werd Willem II-trainer Fred Grim, die tegenover een plukje journalisten net was begonnen aan zijn nabespreking, plotseling op zijn schouder getikt door een jongeman in een FC Twente-polo. ,,Zorg goed voor Jizz Hornkamp, hè.” Het antwoord van Grim: ,,Komt goed.”