

Roemloze aftocht voor België in Qatar: halvefinalist van WK 2018 sneuvelt in groepsfase
Het WK-avontuur van de Rode Duivels zit erop. In Qatar konden de zuiderburen na een zinderend gevecht zonder goals niet winnen van Kroatië, terwijl Marokko een nipte zege op Canada boekte en daardoor de verrassende groepswinnaar is.
Dat betekende dat het over en sluiten is voor de Belgen, die dit toernooi weinig indruk hebben gemaakt. De ‘gouden generatie’ met onder anderen Kevin de Bruyne en Romelu Lukaku blijft daardoor verstoken van een absolute hoofdprijs.
België kon dit WK de vorm van vier jaar geleden, toen brons de ploeg ten deel viel, nimmer evenaren. Na een erbarmelijke voorstelling tegen Canada (1-0) pakte de ploeg van bondscoach Roberto Martínez weliswaar drie punten, maar de Noord-Amerikanen maakten indruk en waren met hun frivole spel de smaakmakers van de wedstrijd.
Voor de Belgen ging het daarna gruwelijk mis tegen Marokko (0-2) en die misstap kon tegen de stugge Kroaten net niet worden hersteld. België streed en speelde de beste wedstrijd van het toernooi, maar kon het doel niet vinden. Juist op het moment dat de zuiderburen hun vorm leken te hervinden, houdt het dus op voor de mannen van Martinez.
Vooral Lukaku was nog heel dicht bij een ander oordeel, want hij schoot in de tweede helft een grote kans op de paal. Vlak voor de blessuretijd inging, kon hij een voorzet van Thorgan Hazard niet in de goal werken. Dat oogde tamelijk miraculeus, zeker omdat Lukaku normaal gesproken wel raad weet met zo’n kans.
De spits van Internazionale was op het nippertje fit geraakt voor het WK, maar kon dus geen hoofdrol pakken. In de eerste helft kreeg België een penalty tegen, omdat Yannick Carrasco een overtreding maakte in het eigen strafschopgebied. De VAR vond de situatie niet zwaar genoeg, waarna de pingel werd ingetrokken.
Tegenover het ‘Verdriet van België’ stond de vreugde bij de Kroaten, die onder leiding van bondscoach Zlatko Dalic en met sterspeler Luka Modric doorgaan in het toernooi. De Kroaten hebben afgezien van de 4-1 tegen Canada een weinig opvallende poulefase achter de rug, maar zijn wel naar een plek bij de laatste zestien geslopen en lieten vier jaar geleden al zien dat met hen altijd rekening moet worden gehouden. Zij blijven op koers om het WK-zilver van toen te overtreffen.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
| Speelschema
Bekijk hier het complete speelschema in Qatar. Bekijk hier het speciale WK-matchcenter!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
met Video
Lionel Messi’s missie volbracht: Argentinië wereldkampioen na krankzinnige finale
In één van de mooiste finales ooit moesten strafschoppen aanwijzen wie de wereldtitel zou pakken in Qatar. De Argentijnen wonnen de serie (4-2) met Montiel die de beslissende penalty achter Lloris mikte, nadat het na 120 minuten spektakel 3-3 stond. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
De WK-kat, de Palestina-vlag en de idolate fan van Babar Azam
Vijf weken pendelen tussen de acht stadions op het eerste WK in het Midden-Oosten leverden vele indrukken op. Verslaggever Mikos Gouka over momenten in de kantlijn van het WK in Qatar. -
Met video
Lionel Messi en ploeggenoten ontsnappen in Buenos Aires maar net aan drama op open bus
De Argentijnse selectie is vanmorgen vroeg aangekomen in Argentinië. Het vliegtuig met de wereldkampioen voetbal landde op Ezeiza International Airport in Buenos Aires. Direct daarna stapten de spelers op een open bus en al snel daarna ging het bijna mis.
-
WK Voetbalpodcast | ‘Deze WK-finale was voetbal op z'n allermooist’
Lionel Messi heeft eindelijk zijn wereldtitel. De Argentijn en Kylian Mbappé maakten de finale samen tot een geweldig schouwspel. Daarnaast een evaluatie van Oranje en het hele WK in Qatar. Een toernooi dat in de voorbereiding vooral ging over mensenrechten, OneLove-armbanden en geld. Etienne Verhoeff bespreekt het in de laatste WK Voetbalpodcast met Sjoerd Mossou en Mikos Gouka, die bij de WK-finale in het Lusail Stadion waren. -
-
-
Voorzitter spelersvakbond Levchenko: ‘FIFA negeert voetballers en hun belangen’
De Nederlandse vakbond voor profvoetballers, de VVCS, vindt dat de wereldbond FIFA de belangen van de spelers negeert. Dat zegt voorzitter Evgeniy Levchenko in een reactie op de hervormingen van de speelkalender die FIFA-voorzitter Gianni Infantino vrijdag aankondigde. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.