Is dit de oplossing voor de problematiek in de bouw?
Hoe moet het nu verder met de woningmarkt? De bouwkosten rijzen de pan uit. En door de stikstofproblematiek liggen veel projecten zelfs compleet stil. Wat nu? Bouwen in de fabriek. ,,Ik verwacht dat in de toekomst een hele wijk op die manier gebouwd wordt.”
Delen per e-mail
Niet alleen dakkapellen rollen van de lopende band, zelfs complete huizen worden tegenwoordig in de fabriek gemaakt. Dat lost veel problemen op, want je hebt minder mensen nodig, de bouwkosten zijn lager en de stikstofuitstoot zou lager zijn.
We kunnen tegenwoordig niet meer om prefabwoningen heen. Daar waar het enkele jaren geleden om de bouw van enkele huizen ging, worden nu duizenden woningen in de fabriek gemaakt. Volgens Marjet Rutten, expert op het gebied van innovatie in de bouw, hebben de twintig grootste leveranciers 6.850 prefabwoningen in 2018 gebouwd. Voor 2019 verwacht ze dat het aantal uitkomt op 11.504 huizen.
Woningen die op de traditionele manier gebouwd worden, zijn op dit moment zestien procent duurder dan in 2018. Piet Adema, voorzitter van brancheorganisatie NVB Bouw, verwacht dat de prijzen nog verder stijgen. Vooral vanwege de schaarste aan personeel. ,,Mensen moeten worden ingehuurd en dat is duurder dan het inzetten van eigen personeel. Je ziet een industrialisatie van het bouwproces ontstaan. Onderdelen of complete huizen worden vooraf pasklaar gemaakt in de fabriek.”
Verder in het nieuws
-
Man doet zich voor als koper van huis en woont er daarna maanden als kraker
Voor het kraken van een woning is een 40-jarige man gisteren veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van een week. Hij deed zich voor als potentiële koper voor hij het huis binnendrong. -
Zo help je de planten buiten de winter door
Nog even en het is weer volop winter. Tuinieren zul je dan waarschijnlijk nauwelijks doen, maar de tuinplanten zullen wel extra blij zijn als je enige maatregelen treft vóór de vorst genadeloos toeslaat. Hovenier Lucas Lens geeft tips om tuinplanten de winter door te helpen. -
Kerstboom in huis gevaarlijk voor honden en katten
Huisdiereigenaren die net de kerstboom hebben opgetuigd doen er goed aan de komende tijd hun hond of kat goed in de gaten te houden. Kerstbomen kunnen namelijk gevaarlijk voor hen zijn. Daarvoor waarschuwen politie en dierenbescherming. -
PREMIUM
Zo creëer je simpel kerstsfeer in je tuin
Voor kerstsfeer in de tuin hoef je niet aan de gang met dure en ingewikkelde lichtslingers. Met een kabouterboompje, een kerstroos, wat dwerghulst en kerstvarens kom je een heel eind. -
Schoonmaaktip van de week Ergernissen met kerst: houd de lichtjes uit de knoop en beestjes uit je boom
Het huishouden hoeft helemaal niet vervelend te zijn. Zeker niet als je fijne trucjes kent. Daarom geeft schoonmaakgoeroe Marja Middeldorp iedere week een handige schoonmaaktip. Ze helpt graag met het voorkomen van echtscheidingen rond kerst.
-
PREMIUM
Oh denneboom! De grootste kerstboomfabels en aanschaftips
Na de sinterklaasperiode dienen de feestdagen zich weer aan, waarbij een traditionele kerstboom in veel huiskamers niet ontbreekt. Waar moet je op letten bij de aankoop van een boom en wat zijn de grootste kerstboomfabels? -
PREMIUM
Binnenkijken Rotterdamse heeft duizenden blauwe ballen op haar bed en het verveelt nooit
In de rubriek Binnenkijken nemen we een kijkje in de woning van bewoners in de regio. In hartje Spangen staat een huis waar menig kind - of adolescent die zich soms een beetje kind wil voelen - jaloers op is. Het huis van Roza Schous (27) aan de Mathenesserdijk in Rotterdam. -
Belangrijke tips voor het kiezen van de juiste kleuren in je interieur
Ga je verhuizen? Of wil jij je interieur helemaal omgooien? Denk dan voor je aan de slag gaat goed na over de kleuren die je wilt gaan gebruiken. Styliste Denise van den Berg weet welke kleuren goed bij elkaar passen.